Nowy Civic już w Polsce!

Honda Civic to prawdziwa legenda dróg – nie tylko polskich. Samochód doczekał się wielu generacji i jest z nami od kilkudziesięciu lat. W Polsce debiutuje właśnie jego najnowsza odsłona, która ma nam do zaoferowania niezłe wyposażenie, nowoczesny design oraz świetne właściwości jezdne. Co warto wiedzieć o nowości?

Wygodniejszy i mniej agresywny?

Nowy Civic na zewnątrz nie jest już taki agresywny jak poprzednik. Nie oznacza to, że mamy do czynienia z samochodem nudnym. Linia nadwozia została nakreślona w ciekawy sposób. Można odnieść wrażenie, że zamiast z kompaktem, mamy do czynienia z autem sportowym. Wewnątrz japoński koncern postawił na nowoczesne i bardzo funkcjonalne wnętrze. Kierowcę wspomagają najnowsze systemy bezpieczeństwa takie, jak system rozpoznawania obiektów, kamery, asystent jazdy w korku, monitoring martwego pola i ruchu poprzecznego, tempomat adaptacyjny połączony z systemem utrzymania pasa ruchu i czujniki ultradźwiękowe z przodu i z tyłu pojazdu. Jest i system inforozrywki ze wsparciem dla Android Auto i Apple CarPlay.

W kwestii silnika mamy dostępny tylko jeden wariant – hybrydowy e:HEV. Składają się na niego dwa silniczki elektryczne i jeden spalinowy. Generują one moc 184 KM, dzięki czemu samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w około siedem sekund. Bardzo niskie – jak na kompakta o takiej mocy – jest także zużycie paliwa. Mowa o 4.7 l/100 kilometrów, co jest wynikiem bardzo ekonomicznym biorąc pod uwagę brak stabilności cen na stacjach paliw. Nową Hondą Civic możemy przemieszczać się korzystając z jednego z trzech trybów jazdy – elektrycznego, hybrydowego lub spalinowego.

fot. Honda

Czytaj też: Oto odświeżone A-klasa i B-klasa od Mercedesa!

Nowa Honda Civic będzie dostępna w Polsce w kilku wersjach. Ceny startować mają od pewnych pułapów, jednak każdy z wariantów można rozszerzyć dzięki doborowi odpowiednich opcji wyposażenia:

  • Elegance – cena od 139 900 złotych,
  • Sport – cena od 145 900 złotych,
  • Advance – cena od 159 900 złotych.

Dajcie znać, czy podoba się Wam Civic 11. generacji!

Grafika tytułowa: Honda