Project Iris – szansa na nowe Google Glass?

Pamiętacie jeszcze Google Glass? To niesamowite akcesorium kilka lat temu wzbudziło falę zachwytów i podziwu. Dziś technologie związane z VR nie są już czymś niesamowitym i rzadko spotykanym. Koncern z Mountain View nie zapomniał jednak o swoich pomysłach związanych z podbojem tego segmentu rynku elektroniki użytkowej. Warto byśmy kilka słów poświęcili Project Iris. Czy to szansa na powrót Google Glass w nowej formie?

Nowe smart-okulary od Google w drodze?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że koncern Google pracuje nad kolejną generacją swoich inteligentnych okularów. Mają być one bezpośrednią odpowiedzią na zapowiadane od dłuższego czasu Apple Glasses. Anonimowi informatorzy donoszą, że prace nad projektem są ściśle tajne i prowadzone są w odosobnieniu, przez 300-osobowy zespół pod nadzorem Claya Bayora. W przeszłości odpowiadał on za projekty rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, w tym projekt Starline.

Póki co brak jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji związanych z domniemaną nowością od Google. Myślę, że pierwszych konkretnych przecieków związanych z Project Iris możemy się spodziewać dopiero za kilka bądź kilkanaście miesięcy. Jeśli koncern z Mountain View chce na poważnie rywalizować z analogicznym produktem od Apple to musi bardzo dopracować swoje urządzenie tak, by oferowało najwyższą jakość pracy oraz obsługi.

Czytaj też: Google Pay ma być potężnym narzędziem!

Kiedy możemy spodziewać się rynkowej premiery okularów od Google? Według aktualnych doniesień, nie wcześniej niż za dwa lata. Rok 2024 został wyznaczony jako czas ich debiutu, jednak na tą chwilę nie wiadomo, czy nie pojawią się jakieś opóźnienia związane na przykład z dostępnością półprzewodników. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści w sprawie.