Lenovo Legion Y90 – kolejne wieści w sieci!

W trakcie targów CES 2022 pojawiły się pierwsze informacje związane ze smartfonem Lenovo Legion Y90. Ma to być ciekawe urządzenie dedykowane graczom, wyposażone w mocarne podzespoły i nieszablonowe rozwiązania. Do sieci trafiły właśnie kolejne wieści związane ze specyfikacją nowości od Lenovo. Co wiemy o nim w kilkanaście dni po zakończeniu imprezy w Las Vegas?

fot. Lenovo

Lenovo Legion Y90 ma przed nami coraz mniej tajemnic!

Lenovo Legion Y90 będzie urządzeniem, które zdecydowanie spełni nawet najbardziej wyśrubowane wymagania graczy. Producent bowiem postawi w jego przypadku na ekran AMOLED o przekątnej 6,92-cala, obsługujący częstotliwość odświeżania 144 Hz i częstotliwość próbkowania dotykowego 720 Hz. Sercem smartfona będzie procesor Snapdragon 8 Gen 1. wspierany przez maksymalnie 18 GB pamięci RAM oraz 512 GB wbudowanej przestrzeni na dane użytkownika. Te parametry robią wrażenie, prawda?

Podobno Lenovo Legion Y90 będzie wyposażony w potężną baterię 5500 mAh, która będzie wspierać szybkie ładowanie 68 W. Aby rozszerzyć jego możliwości w trakcie rozgrywki, smartfon zostanie wyposażony w podwójne silniki wibracyjne w osi X oraz dwa porty USB-C, które pozwolą na ładowanie telefonu oraz podpięcie dodatkowych akcesoriów podczas gry.

Czytaj też: Project Iris – szansa na nowe Google Glass?

Póki co nie są znane ani data premiery urządzenia, ani jego ceny. Lenovo Legion Y90 miał zostać oficjalnie przedstawiony już na początku styczna. Producent jednak z pewnością potrzebuje trochę czasu, żeby maksymalnie dopracować tego smartfona. Czekamy więc na kolejne wieści!

Grafika tytułowa: Lenovo