Iga Świątek kończy współpracę z Xiaomi

Xiaomi to jeden z najważniejszych producentów elektroniki użytkowej na światowym rynku. Gigant współpracuje z wieloma znanymi osobistościami w celu promowania swoich produktów. Partnerką koncernu była m.in. Iga Świątek, która właśnie zerwała współpracę z Chińczykami. Co wiemy na ten temat?

Xiaomi robi interesy w Rosji?

Niestety nikt z otoczenia naszej tenisistki skomentował publicznie powodów zerwania bardzo ważnej z marketingowego punktu widzenia współpracy. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że powodem podjęcia takiej radykalnej decyzji jest wznowienie przez chiński koncern działalności na terytorium Rosji.

Takie wnioski można wysnuć również z niedawnej wypowiedzi dla Super Expresu. Tenisistka potwierdza w niej zerwanie współpracy z Xiaomi i sugeruje, że decyzja została podjęta ze względu na stosunek Igi Świątek do konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Nie od dziś wiadomo, że wybitna sportsmenka otwarcie popiera w nim Ukrainę.

Czytaj też: Problemy Samsunga Galaxy S23 FE?

Wiadomo już, że współpraca zostanie zakończona 31marca bieżącego roku. Do doniesień nie odniósł się jeszcze koncern Xiaomi. Miejmy nadzieję, że oficjalnego stanowiska w sprawie doczekamy się już w nadchodzących dniach.

Grafika tytułowa: Xiaomi