Powrót Juve do FIFY. Kolejna futbolowa gra na horyzoncie

2019 roku z gry sportowej FIFA zniknął 36-krotny mistrz Woch, turyński klub Juventus. Przyczyną było podpisanie umowy z firmą Konami, która wydawała konkurencyjną grę Pro Evolution Soccer (obecnie eFootball).

W miejsce słynnego Juve, począwszy od FIFY 20 wprowadzoną fikcyjny klub o nazwie Piemonte Calcio.

Teraz, klub z Turynu podpisał z Electronic Arts wieloletnią umowę o współpracy. Na jej mocy powraca do sławnej gry pod swoją nazwą. Począwszy od wydania z numerem 23.

Oprócz dodania do gry klubu wydawca idzie dalej i w ramach nowej umowy strony będą „pracować nad szeregiem inicjatyw związanych ze stylem życia i kulturą, które przyniosą nowe możliwości poza piłką nożną”. EA stanie się „oficjalnym partnerem kultury miejskiej”.  

Wiadomość ta jest o tyle ciekawa, że od 2023 roku drogi EA i organizacji FIFA rozchodzą się. Nowa marka, która zastąpi dotychczasową EA Sports FC – jak widać jest w stanie przyciągnąć największe kluby świata.

Do dotychczasowej rywalizacji pomiędzy eFootball a Electronic Arts dołączy sama FIFA. Po rozstaniu z dotychczasowym wydawcą nie rezygnuje z firmowania futbolowej gry. Według zapewnień piłkarskiej organizacji pracuje ona już nad grą firmowana logo FIFA.

„Mogę zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra, która ma nazwę FIFA, będzie najlepsza dostępna dla graczy i fanów piłki nożnej”. Powiedział w maju prezydent FIFA Gianni Infantino. „Nazwa FIFA to jedyny globalny, oryginalny tytuł. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 i FIFA 26 itd. — stałą jest nazwa FIFA, która pozostanie na zawsze i pozostanie najlepsza”.

Czytaj także: FIFA 23 bez rosyjskich klubów i kadry! Brawo!