Szansa dla Exynosów? Samsung przejmuje speca Apple!

Samsung nie może zaliczyć tegorocznych procesorów Exynos do swoich sukcesów. Układy są szeroko krytykowane w sieci za niewystarczającą wydajność w wymagających zadaniach, mimo że powstały wskutek współpracy koreańskiego koncernu z AMD. Twórcy smartfonów i tabletów Galaxy są świadomi swojej porażki i chcą naprawić błędy w przyszłym roku. Dlatego też dokonano bardzo ważnego transferu z… Apple!

Były pracownik Apple zatrudniony w Samsungu!

Samsung stworzył 1000-osobowy zespół Dream Platform One, którego zadaniem ma być opracowanie procesora na wyłączność dla smartfonów Galaxy. Ponadto dzisiejsze doniesienia wskazują na to, że koreański koncern zatrudnił nowego eksperta od SoC – Kim Woo-Pyeong – który pracował wcześniej w takich koncernach, jak Apple, Texas Instruments i Qualcomm.

W Cupertino nowy pracownik Samsunga pełnił funkcję eksperta ds. półprzewodników i dzięki temu brał udział w pracach nad procesorami Apple Silicon. Na tą chwilę w Samsungu będzie pełnił funkcję dyrektora Packaging Solution Center, które jest częścią Device Solution America. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że doświadczenia zebrane przez Kim Woo-Pyeong zostaną wykorzystane przy konstruowaniu przyszłych Exynosów.

Czytaj też: Te smartfony Xiaomi tracą wsparcie!

Mam nadzieję, że koncern z Korei odrobi zadanie domowe i że w przyszłym roku oferowane przez niego procesory będą dużo wyższej jakości, niż tegoroczne. Jeśli Samsung chce do nich przekonać użytkowników, muszą zaoferować nam bezkompromisową wydajność – nie gorszą od Snapdragonów.

Grafika tytułowa: Samsung