Pierwszy iPhone sprzedany na aukcji!

IPhone pierwszej generacji z 2007 roku został wystawiony na aukcję. Dom aukcyjny szacował, że jego cena może osiągnąć 30 000 USD lub więcej.

Nieużywany iPhone o pojemności 8 GB jest nadal zapakowany w oryginalnym pudełku, nigdy nie był wyjmowany. W dniu swojej premiery ta wersja kosztowała 599 USD. To oznacza, że ​​gdyby osiągnął przewidywaną cenę byłaby to 50 – krotność ceny pierwotnej.

Pierwszy iPhone był wyposażony w mały, 3,5-calowy ekran, 2-megapikselowy aparat i przeglądarkę internetową. Kiedy nieżyjący już współzałożyciel i dyrektor generalny Apple, Steve Jobs, przedstawił go po raz pierwszy 15 lat temu, nazwał to połączeniem „iPoda, telefonu i komunikatora internetowego” w jednym.

„Ten fabrycznie zapieczętowany egzemplarz z pierwszego wydania jest w wyjątkowym stanie” — mówi opis przedmiotu z aukcji LCG. „Kolekcjonerom i inwestorom trudno byłoby znaleźć lepszy egzemplarz”.

Pierwsza złożona oferta kupna opiewała na 2 500 USD. Aukcja w serwisie LCG Auctions, której przedmiotem licytacji był oryginalny iPhone 1 w wersji 8 GB, zakończyła się w niedzielę. Urządzenie zostało sprzedane za 39 339,60 dolarów. To w przeliczeniu na naszą walutę trochę ponad 193 tysiące złotych.

Czytaj także: iPhone 15 Ultra już w przyszłym roku?