Mastercard chce upowszechnić kryptowaluty

Gigant płatności planuje ogłosić program, który pomoże instytucjom finansowym oferować handel kryptowalutami, poinformował serwis CNBC.

Karta Mastercard będzie działać jako „pomost” między platformą handlu kryptograficznego „Paxos” używaną już przez PayPal, a bankami.

Mastercard zajmie się dwoma głównymi powodami, dla których banki najczęściej unikają alternatywnych form finansowania, czyli zgodnością z przepisami i bezpieczeństwem.

Wielu zwykłych użytkowników usług bankowych także wykazuje duży sceptycyzm. Nie pomaga fakt, że kryptowaluty, takie jak bitcoin są znane z niestabilności finansowej. Największe na świecie aktywa cyfrowe straciły w tym roku ponad połowę swojej wartości. Na domiar złego branża doświadczyła ataków hakerskich, a także wielu głośnych bankructw.

Główny specjalista ds. cyfrowych w Mastercard powiedział, że sondaże nadal wykazują popyt na aktywa. Choć około 60% respondentów stwierdziło, że woleliby przetestować swoją przygodę z krypto za pośrednictwem istniejących banków.

„Jest wielu konsumentów, którzy naprawdę są zainteresowani i zaintrygowani kryptowalutami. Czuliby się znacznie pewniej, gdyby te usługi były oferowane przez ich instytucje finansowe”. Powiedział CNBC dyrektor ds. cyfrowych Mastercard, Jorn Lambert.

Podczas gdy branża przeżywa bessę, Lambert jest zdania, że większa aktywność w przyszłości może prowadzić do większej liczby transakcji i napędzać podstawową działalność Mastercard.

Czytaj także: Bill Gates krytykuje NFT i kryptowaluty!