Pieniądze z Fortnite też nie dla Rosjan

Epic Games – producent i wydawca gier ogłosił, że gracze mieszkający w Rosji nie będą mogli otrzymywać nagród pieniężnych w przyszłych turniejach Fortnite.

Zakaz obowiązuje od zaraz. Dotyczy tylko nagród finansowych, nagrody rzeczowe zdobywane w konkursach w ramach gry Fortnite są zwolnione z zakazu.

„Gracze mieszkający w Rosji muszą ukończyć proces weryfikacji nagród we wszystkich poprzednich turniejach i odebrać środki od dostawcy płatności Epic przed 22 marca 2022 r. Nieodebrane nagrody pieniężne po 22 marca 2022 roku wydawca zamraża. Dopóki dostawca usług płatniczych Epic nie będzie mógł wznowić wsparcia nagradzania graczy mieszkających w Rosji” – czytamy w komunikacie firmy.

Fortnite to najnowszy tytuł, który podejmuje działania związane z trwającą rosyjską inwazją na Ukrainę. Po ataku Rosji 24 lutego, kraje zachodnie i reszta świata nałożyły międzynarodowe sankcje.

Firmy z branży esportowej, takie jak ESL i BLAST Premier zakazały drużynom z Rosji udziału w swoich imprezach. Ponadto WePlay Holding zerwał kontakty z firmami rosyjskimi i białoruskimi.

Czytaj także: Ukraiński respawn. Reakcja świata gier na agresję Rosji