Piekło zamarzło! Photoshop częściowo darmowy?

Photoshop od Adobe to jeden z najbardziej cenionych, programów stworzonych z myślą o obróbce zdjęć. Korzystają z niego miliony użytkowników na całym świecie – zarówno w ujęciu profesjonalnym, jak i amatorskim. Rynkowe trendy jednak szybko się zmieniają. Dlatego też twórcy popularnego rozwiązania zamierzają w najbliższym czasie udostępnić część jego funkcji… za darmo!

Darmowy Photoshop – co wiemy dziś?

Wstępne testy rozwiązania wystartowały już w Kanadzie. Darmowy Photoshop dostępny jest jako narzędzie webowe, obsługiwane z poziomu przeglądarki internetowej. Model biznesowy przyjęty w tym przypadku przez Adobe to freemium. Oznacza to, że za darmo dostępne będą niektóre funkcje Photoshopa. Aby uzyskać pełną funkcjonalność, trzeba będzie się zdecydować na wykupienie subskrypcji Creative Cloud.

Można więc bez wahania stwierdzić, że w nasze ręce zostanie w pewnym sensie oddana wersja demo Photoshopa. To świetny sposób nie tylko na to, by zachęcić nas do zapoznania się z oprogramowaniem przed zakupem. Na takiej darmowej wersji bowiem będzie można się szkolić w zakresie podstawowych funkcji oprogramowania bez konieczności (jeszcze) zakupienia pełnej wersji. Decyzja Adobe może być strzałem w dziesiątkę!

Czytaj też: Disney+ – jak założyć konto i skorzystać z promocji?

Na tą chwilę nie wiadomo, kiedy darmowy Photoshop miałby zostać udostępniony w ujęciu globalnym. Miejmy nadzieję, że wdrożenie wystartuje zaraz po zakończeniu kanadyjskich testów. Gdy tylko pojawią się jakieś wiarygodne informacje na ten temat – będziemy Was informować!