Synology: nowy rejestrator z serii NVR DVA1622!

Firma Synology ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek rejestratora NVR DVA1622. To kolejny przedstawiciel linii sieciowych rejestratorów wizyjnych z technologią głębokiego uczenia dla mniejszych wdrożeń. Dzięki nowemu dwukieszeniowemu urządzeniu DVA1622 po raz pierwszy przedstawia opcję analizy opartą na sztucznej inteligencji!

Wielofunkcyjny sprzęt do obsługi monitoringu!

Model DVA1622 umożliwia użytkownikom domowym, właścicielom sklepów i innym korzystanie z dwóch jednoczesnych zadań inteligentnej analizy monitorując w tym samym czasie nawet 16 kamer. Całość zamknięto w kompaktowej obudowie. Zadania analizy wideo z technologią głębokiego uczenia (DVA) mogą pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa poprzez aktywne rozpoznawanie określonych zagrożeń zgodnie z ustaloną konfiguracją.

Zadaniem urządzenia jest inteligentne rozpoznawanie zagrożeń na postawie rejestrowanego materiału wideo. Takie działanie może przyczynić się nie tylko do – na przykład – zapobiegania włamaniom – ale i do chronienia danych obszarów przed nieautoryzowaną obecnością osób z zewnątrz. Możliwe jest chociażby rozpoznawanie twarzy osób znajdujących się na danym, chronionym obszarze.

Będąca częścią systemu aplikacja Surveillance Station oferuje integrację z modułami we/wy, systemami audio, kontrolerami drzwi i innymi urządzeniami dozorowymi. Można więc projektować potężne, interaktywne systemy bezpieczeństwa połączone z monitoringiem!

Dane z monitoringu są bezpieczne w przypadku awarii dzięki automatycznemu tworzeniu kopii zapasowych na serwerze Synology NAS oraz podwójnemu nagrywaniu, z kamer IP na drugie urządzenie lub do chmury dzięki usłudze C2 Surveillance. Warto pamiętać, że takie zabezpieczanie nagrań to bardzo ważna kwestia w przypadku naruszeń protokołów bezpieczeństwa!

Czytaj też: Piekło zamarzło! Photoshop częściowo darmowy?

Urządzenie DVA1622 jest już dostępne u sprzedawców i partnerów firmy Synology.