Piekło zamarzło! Corvette w wersji… elektrycznej?

Chevrolet Corvette to jeden z najbardziej znanych samochodów sportowych. Producent stawia na ten model konsekwentnie od ponad pół wieku. Nadchodzi jednak czas na pewną rewolucję. Już wkrótce na rynek trafi zelektryfikowana wersja tego modelu, a w planach jest też… całkowicie elektryczna Corvette.

Chevrolet chce być trendy i rywalizować z najlepszymi

Nieoczekiwana decyzja w stosunku do modelu Corvette została ogłoszona przez producenta na Twitterze. Słynny supersamochód robi więc krok w bok od silników spalinowych. Corvette z napędem hybrydowym na rynek ma trafić już w przyszłym roku. Chevrolet nie zdradził jednak jeszcze żadnych technikaliów związanych z nową wersją swojego sportowego klasyka. Na te informacje będziemy musieli raczej poczekać do prezentacji hybrydowego Corvette.

Wersja w pełni zelektryfikowana to już melodia nieco bardziej odległej przyszłości. Warto jednak pamiętać o tym, że General Motors już jakiś czas temu zapowiedziało, że do końca 2035 roku będzie oferować klientom wyłącznie pojazdy z napędem elektrycznym. Spodziewam się więc, że eko-Corvette zadebiutuje w sprzedaży nie wcześniej, niż pod koniec bieżącej dekady.

Czytaj też: Czarne skrzynki w autach to nie mrzonka!

Możemy spodziewać się, że podobnych informacji będzie spadać na nas więcej – głównie od producentów, którzy swoje auta zamierzają sprzedawać na terenie Unii Europejskiej. Nieunikniona jest też elektryfikacja ofert koncernów produkujących supersamochody, choć na przykład Ferrari niezbyt chętnie podchodzi do nowego trendu.

Grafika tytułowa: Adrian N / Unsplash