Piekło zamarzło! Corvette w wersji… elektrycznej?

Chevrolet Corvette to jeden z najbardziej znanych samochodów sportowych. Producent stawia na ten model konsekwentnie od ponad pół wieku. Nadchodzi jednak czas na pewną rewolucję. Już wkrótce na rynek trafi zelektryfikowana wersja tego modelu, a w planach jest też… całkowicie elektryczna Corvette.

Chevrolet chce być trendy i rywalizować z najlepszymi

Nieoczekiwana decyzja w stosunku do modelu Corvette została ogłoszona przez producenta na Twitterze. Słynny supersamochód robi więc krok w bok od silników spalinowych. Corvette z napędem hybrydowym na rynek ma trafić już w przyszłym roku. Chevrolet nie zdradził jednak jeszcze żadnych technikaliów związanych z nową wersją swojego sportowego klasyka. Na te informacje będziemy musieli raczej poczekać do prezentacji hybrydowego Corvette.

Wersja w pełni zelektryfikowana to już melodia nieco bardziej odległej przyszłości. Warto jednak pamiętać o tym, że General Motors już jakiś czas temu zapowiedziało, że do końca 2035 roku będzie oferować klientom wyłącznie pojazdy z napędem elektrycznym. Spodziewam się więc, że eko-Corvette zadebiutuje w sprzedaży nie wcześniej, niż pod koniec bieżącej dekady.

Czytaj też: Czarne skrzynki w autach to nie mrzonka!

Możemy spodziewać się, że podobnych informacji będzie spadać na nas więcej – głównie od producentów, którzy swoje auta zamierzają sprzedawać na terenie Unii Europejskiej. Nieunikniona jest też elektryfikacja ofert koncernów produkujących supersamochody, choć na przykład Ferrari niezbyt chętnie podchodzi do nowego trendu.