Piekarniki ASKO – jaki rodzaj wybrać?

ASKO to stosunkowo młoda marka na polskim rynku. Zadebiutowała nad Wisłą latem ubiegłego roku. Wcześniej zaznaczała swoją obecność głównie na rynku amerykańskim, australijskim i w krajach skandynawskich. Jest to szwedzki sprzęt AGD, który cechuje wysoka jakość wykonania i – według zapewnień producenta – długowieczność. ASKO posiada w swojej ofercie m.in. różne rodzaje piekarników. Jak się w nich połapać?

fot. ASKO

Dla każdego coś dobrego!

Nie każdy musi być specjalistą, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego piekarnika do swojej kuchni. Dlatego też szwedzki koncern postanowił opublikować krótką informację na temat tego, jakie urządzenia ma w ofercie i jakie założenia przyświecały producentowi podczas ich projektowania. Wbrew pozorom każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Piekarnik pyrolityczny

Pyroliza to proces suchej destylacji zachodzący poprzez działanie bardzo wysokiej temperatury bez dostępu do tlenu. Jej zastosowanie w piekarniach pyrolitycznych ASKO pozwala na dokładne samoczyszczenie urządzenia. Dzięki temperaturze dochodzącej do 465°C resztki jedzenia i zabrudzenia wewnątrz urządzenia ulegają zwęgleniu, które z łatwością wytrzesz po ostudzeniu piekarnika. To skuteczna forma czyszczenia, która sprawdzi się do nawet najbardziej opornych zabrudzeń.

Piekarniki pyrolityczne ASKO posiadają szereg automatycznych programów i trybów pieczenia, dzięki czemu znajdą szerokie zastosowanie w każdej kuchni. Wśród programów znajdziesz te bardziej tradycyjne jak termoobieg, czy fachowe jak program STEPBAKE, czyli pieczenie krok po kroku polegające na zaprogramowaniu etapów pieczenia, które automatycznie zostaną uruchomione przez urządzenie. Piekarniki pyrolityczne ASKO wyposażone są także we wspomnianą termosondę, która pozwala na precyzyjne pieczenie mięs, ryb oraz całych potraw oraz katalizator usuwający nieprzyjemne zapachy.

Piekarnik 5w1

Piekarnik wielofunkcyjny ASKO zapewnia aż 5 różnych sposobów grzania – w pełni parowe, w pełni mikrofalowe, tradycyjne wykorzystanie piekarnika, kombinacja piekarnik-mikrofala i kombinacja piekarnik-para. Dzięki połączeniu kilku funkcji piekarnik konwekcyjno-parowy 5w1 od ASKO to najbardziej elastyczny piekarnik tego rodzaju do zabudowy dostępny na rynku. To idealne rozwiązanie dla tych, których ogranicza miejsce w kuchni – jedno urządzenie, wiele rozwiązań.

Piekarnik ASKO 5w1 oprócz wszystkich funkcji piekarnika konwekcyjno-parowego posiada również wentylator Microwave Stirrer, który równomiernie rozprowadza fale wykorzystywane w funkcji mikrofali. Tym samym nie jest konieczne stosowanie talerza obrotowego, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce wewnątrz urządzenia.

Piekarnik mikrofalowy kombi

To kombinacja tradycyjnego piekarnika z wykorzystaniem mikrofali. Piekarnik mikrofalowy kombi od ASKO oferuje cztery różne sposoby pieczenia: gotowanie w mikrofalach, konwekcję wymuszoną przez wentylator, pieczenie w tradycyjnym piekarniku z wykorzystaniem mikrofal oraz grillowanie. Co więcej podczas jednego cyklu pieczenia można łatwo przełączać funkcje, np. zacząć od rozmrażania, przełączyć je na tradycyjną konwekcję i zakończyć grillowaniem. W ten sposób piekarnik mikrofalowy kombi pozwala na tworzenie nieskończonej liczby kombinacji funkcji, aby gotowanie było łatwe, a jego efekt najwyższej jakości. Piekarniki mikrofalowe kombi podobnie jak piekarniki 5w1 wyposażone są w wentylator Microwave Strirrer, który zapewnia najwyższą jakość funkcji mikrofali.

Czytaj też: Tyle miejsca, ile potrzebujesz z lodówkami SkyLine od Hisense

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, z jakiego piekarnika Wy korzystacie na co dzień. Być może zdarza się Wam przygotowywać w nim potrawy wyłącznie okazyjnie? A może nie wyobrażacie sobie codzienności bez pysznych, domowych wypieków? Jakie jest Wasze popisowe danie?

Grafika tytułowa: ASKO