Philips Momentum – Designed for Xbox

Większość producentów monitorów skupia się na oferowaniu coraz bardziej wyrafinowanych konstrukcji przeznaczonych dla entuzjastów elektronicznej rozrywki z użyciem peceta. Tymczasem Philips szykuje coś dla graczy preferujących platformy typu Xbox. W sierpniu do sprzedaży wchodzi 55-calowy monitor przeznaczony do wyświetlania obrazu z konsol nowej generacji.

Producenci monitorów gamingowych od dłuższego czasu rywalizują o klienta skupiając się na oferowaniu konstrukcji z coraz szybszymi matrycami czy lepszą jakością obrazu. Tymczasem Philips idzie w zupełnie inną stronę. Momentum 559M1RYV jest 55-calowym monitorem w którym zastosowano panel typu VA o rozdzielczości UHD, częstotliwości odświeżania 144 Hz i wspierającym standard VESA DisplayHDR 1000. Produkt został wyposażony w złącza HDMI 2.1, dzięki którym możliwa jest rozgrywka z wykorzystaniem pełni możliwości konsol nowej generacji. Monitor jako pierwszy na świecie otrzymał certyfikat Designed for Xbox. W konstrukcji zastosowano też soundbar projektu Bowers & Wilkins.

Obraz wysokiej jakości

Wspomniane parametry wystarczą do wyświetlania szczegółowego obrazu z płynnością rozgrywki, nawet w tytułach FPS. Obecna generacja konsol wspiera obraz o rozdzielczości UHD lub 2560 x 1440 przy odświeżaniu 120 Hz. Po podłączeniu do komputera monitor będzie mógł wyświetlać obraz UHD przy 144 Hz. Dzięki wsparciu technologii Variable Refresh Rate unikniemy efektu rozrywania obrazu na PC oraz konsolach Xbox.

Monitor spełnia wymagania certyfikatu VESA DisplayHDR 1000, co w połączeniu z kontrastem statycznym 4000:1 i możliwością wyświetlenia 1,07 mld kolorów przekłada się na żywy i kontrastowy obraz. Ponadto, w przeciwieństwie do telewizorów, urządzenie zaprojektowano z myślą o najniższym input lagu (przerwą pomiędzy wykonaniem akcji na kontrolerze, a zobaczeniem jej na ekranie), co czyni rozgrywkę jeszcze płynniejszą. Całość uzupełnia technologia Ambiglow, która daje wrażenie rozszerzenia obrazu na przestrzeń za monitorem. Efekt ten jest uzyskiwany dzięki podświetleniu ściany za monitorem diodami LED znajdującymi się na zewnątrz urządzenia.

Designed for Xbox

Opracowany wspólnie z Xbox tryb Xbox Game Mode dba o maksymalne dopasowanie ustawień ekranu do obrazu, jaki generuje konsola. Philips Momentum 559M1RYV to pierwszy na świecie monitor z certyfikatem Designed for Xbox. Zapewnia on, że rozgrywka będzie najwyższej jakości, a sprzęt został dogłębnie przetestowany przez inżynierów TPV i Microsoftu.

Jako Xbox zawsze chcemy dawać naszym fanom wybór jak, gdzie i kiedy grają w swoje ulubione gry. Dzisiaj jesteśmy dumni, mogąc ogłosić naszą współpracę z Philips, dzięki której pojawią się pierwsze monitory Designed for Xbox. Fani będą mogli korzystać z unikalnego zestawu technologii i funkcji, za sprawą których doświadczenie rozgrywki na Xboksach Series X|S będzie niepowtarzalne – mówi Matt Kesselring, Dyrektor Partnerstw Sprzętowych w Xbox.

Wbudowany soundbar

Aby doznania dźwiękowe były na równie wysokim poziomie, co obraz, w Momentum 559M1RYV zintegrowano soundbar projektu Bowers & Wilkins – renomowanego brytyjskiego producenta urządzeń audio. System 2.1 o mocy 40 W (RMS) reprodukuje dźwięk w zakresie 50 Hz – 20 KHz. Tryby Sport & Racing, RPG & Adventure, Action, Movie, Music i Personal pozwolą odpowiednio dopasować charakterystykę brzmienia do wyświetlanych na monitorze gier lub filmów. Głośnik dekoduje również dźwięk DTS.

Monitor Philips 559M1RYV będzie dostępny w sprzedaży w sierpniu w sugerowanej cenie 6269 zł.