OPPO Pad 2 – wiemy coraz więcej!

Tablety w ostatnich latach mocno zyskały na znaczeniu. Przyczyniła się do tego między innymi pandemia koronawirusa, która zmusiła nas w wielu przypadkach do pracy i nauki w trybie zdalnym. W takiej sytuacji zapotrzebowanie na mobilne urządzenia do pracy z dokumentami i multimediami mocno wzrosło. Wykorzystują to producenci, którzy mocno akcentują swoją obecność w omawianym segmencie. Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery nowego tabletu – OPPO Pad 2. Co o nim wiemy?

fot. OPPO

OPPO Pad 2 – mała rewolucja?

Pierwsza generacja tabletu OPPO Pad została bardzo ciepło przyjęta na rynku. Entuzjazm fanów Androida wzbudzony został przez mocną specyfikację z procesorem Snapdragon 870 i sporą ilością pamięci RAM. Następca pójdzie w nieco innym kierunku. Główną jednostkę w jego przypadku ma dostarczyć MediaTek. Będzie to układ Dimensity 9000, który zapewni jeszcze płynniejszą pracę. Ta jednak zależna będzie od odpowiedniej optymalizacji oprogramowania.

Procesor z pewnością wspierany będzie przez słuszną ilość pamięci RAM (mówi się o 8 lub 12 GB). Do zasilania ma rzekomo posłużyć akumulator o dużej pojemności ze wsparciem dla szybkiego ładowania. Producent jednak dość mocno i skutecznie strzeże szczegółowych informacji na temat swojego nowego tabletu. Być może zdradzi nam co nieco w trakcie grudniowego wydarzenia INNO Day 2022.

Czytaj też: Philips Hue w służbie oszczędności!

Premiery samego OPPO Pada 2 możemy się natomiast spodziewać już na początku 2023 roku. Jeśli urządzenie trafi na polski rynek, będziemy je dla Was testować. Miejmy nadzieję, że w dobie inflacji producent nie zaszaleje z ceną.

Grafika tytułowa: OPPO