To koniec legendy! Ford rezygnuje z Focusa!

Ford Focus to bez wątpienia auto legendarne. W gamie amerykańskiego koncernu zastąpiło lubianego Escorta ponad 20 lat temu. Nie wytrzymało jednak w starciu z modą na crossovery i obecna generacja nie doczeka się następcy. Focus podzieli więc losy Mondeo, a nam pozostanie ubolewać. To był porządny model!

Żegnamy Forda Focusa!

Moda na crossovery i SUV-y oraz postępująca elektryfikacja rynku motoryzacyjnego sprawiły, że w Europie nie kupimy już wielu lubianych modeli samochodów. Pożegnaliśmy już Volkswagena Passata w wersji sedan, Hondę Accord, Renault Talismana czy Forda Mondeo. Doszło nawet do tego, że Renault Scenic wkrótce będzie SUV-em. Megane E-Tech już nim jest. W świecie motoryzacji zachodzą więc poważne zmiany.

Tymczasem w przeciągu dwóch lat pożegnamy uwielbianego Forda Focusa, który przez długie lata chętnie użytkowany był m.in. jako auto flotowe, a także święcił rajdowe triumfy. Fabryka w zachodnich Niemczech, w której do tej pory produkowano Focusa, do czasu zakończenia jego produkcji w 2024 roku ma zostać sprzedana. Boom na auta z podniesionym zawieszeniem sprawił, że klasycznych kompaktów nie opłaca się już produkować.

Czytaj też: Elektryk czy wodorowiec? Oto jest pytanie!

Myślę, że nadchodzące lata przyniosą pożegnania z kolejnymi lubianymi modelami samochodów. Trudno się jednak temu dziwić. Do 2035 roku w ofertach producentów muszą zastąpić je modele elektryczne. Rynek motoryzacyjny czeka więc nowe rozdanie – bez sentymentów i oglądania się za siebie. To będą bardzo ciekawe lata dla fanów samochodów!

Grafika tytułowa: Ford