Patryk Vega nakręci biografię Putina!

Władimir Putin to rosyjski zbrodniarz wojenny, którego obsesja na punkcie odbudowy Związku Radzieckiego przyczyniła się do wybuchu wojny w Ukrainie. W prawie trzy miesiące od wybuchu konfliktu całkiem zasadnie stawia się rosyjskiego dyktatora na równi z Józefem Stalinem czy Adolfem Hitlerem. Zainteresowanie osobą Putina jest tak duże, że jego biografię nakręci… Patryk Vega.

Putin doczeka się filmu o sobie!

Patryk Vega już jakiś czas temu zapowiedział, że rezygnuje z dalszego rozwoju w temacie kinematografii polskiej na rzecz dużo większych projektów. Dlatego też nie dziwi fakt, że na warsztat weźmie tak trudny temat, jakim jest biografia Władimira Putina. Nowy film popularnego w Polsce reżysera będzie nosił tytuł „The Vor in Law”. Opowie on historię rosyjskiego zbrodniarza od samego początki jego kariery politycznej, do momentu wybuchu wojny w Ukrainie. W rosyjskiego dyktatora ma się ponoć wcielić znany aktor z Europy bądź zza Oceanu. Zaskakująco niski jest budżet produkcji wynoszący 12 milionów USD. Jestem ciekaw jak ów budżet przełoży się na jakość filmu. Zdjęcia do „The Vor in Law” wystartują w 2023 roku.

Czytaj też: Broń laserowa w akcji! Rosja użyła jej w Ukrainie?

Mam nadzieję, że „The Vor in Law” będzie dobrze nakręconym, ciekawym filmem pozbawionym kiczu. Jego temat może się sprzedać, ponieważ jest bardzo na czasie. Pozostaje nam czekać na kolejne wieści związane z produkcją.

Grafika tytułowa: Nik / Unsplash