Oto polska cena Xiaomi 12 Lite. Nie jest dobrze?

Xiaomi przez długie lata było znane z tego, że oferowało nam fantastycznie wyposażone smartfony w atrakcyjnych cenach. W ostatnich miesiącach widzimy jednak, jak ów trend się zmienia, a produkty chińskiego giganta drożeją. Nie da się ukryć, że pośrednio wpływ mają na to inflacja oraz światowy kryzys. Poznaliśmy właśnie polskie ceny modelu Xiaomi 12 Lite, które niestety nie prezentują się optymistycznie.

fot. Xiaomi

Dobry smartfon już nie w tak atrakcyjnej cenie?

Co zaoferuje nam „tańsza” wersja flagowca od Xiaomi? Sprzęt został wyposażony w 6,55-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Owa matryca wspiera odświeżanie z częstotliwością 120 Hz oraz oferuje funkcję HDR10+. Sercem omawianego smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 778G wspierany przez 6/8 GB RAM i 128/256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Zasila go bateria o pojemności 5000 mAh, którą naładujemy z mocą 67 W.

Na pleckach bez zaskoczenia – mamy tu główny obiektyw o rozdzielczości 108 Mpx. Wspierają go oczko ultraszerokokątne 8 Mpx oraz moduł odpowiedzialny za zdjęcia makro o rozdzielczości 8 Mpx. Do wykonywania selfie oraz przeprowadzania rozmów wideo posłuży natomiast obiektyw o rozdzielczości 32 Mpx. Pod tym względem Xiaomi serwuje nam więc naprawdę rozsądne rozwiązania.

Czytaj też: Huawei Nova 10 SE już w Polsce!

Xiaomi 12 Lite do sprzedaży w Polsce trafi w wariancie z 8 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Cena prezentowanego smartfona będzie wynosiła 2399 złotych. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy skusicie się na zakup tego modelu.

Grafika tytułowa: Xiaomi