Oto nowe zegarki Leica! Luksus dla wybranych?

Całkiem niedawno Leica zaprezentowała nowy aparat fotograficzny dla koneserów. Mowa oczywiście o modelu Leica M11 – produkcie niezwykle drogim, na którego zakup mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby o odpowiednio zasobnym portfelu. To jednak nie jedyne pole do popisu dla niemieckich konstruktorów. Dziś mamy dla Was informacje dotyczące nowych zegarków producenta. Co warto wiedzieć na ich temat?

fot. Leica

Zegarki Leica L1 i L2 to prawdziwe arcydzieła!

Do czynienia mamy z klasycznymi, eleganckimi zegarkami, które nie zaoferują nam dostępu do tysięcy przydatnych smart-funkcji. Zaprojektował je profesor Achim Heine, który odpowiada m.in. za design innych produktów z logo Leica. Któż inny niż prawdziwy ekspert mógłby nakreślić wygląd tak ekskluzywnych czasomierzy? Zegarki jednoznacznie nawiązują swoim wzornictwem do aparatów niemieckiego koncernu.

Mechanizm oraz większość komponentów użytych w procesie produkcji Leica L1 i L2 pochodzą z niemieckiego Schwarzwaldu. Dostarczyły je uznane fabryki Lehmann Präzision GmbH. Warto w tym momencie wspomnieć o tym, że front obydwu zegarków chroni szkło szafirowe. Aby z nich korzystać nie będą nam natomiast potrzebne baterie – producent postawił bowiem na ręcznie nakręcane mechanizmy.

Czytaj też: Oto świetna Leica M11! Co warto o niej wiedzieć?

Póki co nowości od Leica dostępne będą na wybranych rynkach na całym świecie – w Chinach, Singapurze, Japonii, USA, Austrii, Rosji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oczywiście ich zakup będzie wiązał się z potężnym wydatkiem. Zegarki kosztują odpowiednio 9500 euro (Leica L1) i 13500 euro (Leica L2).

A jak Wam podobają się nowości?

Grafika tytułowa: Leica