Oppo Find X5 pokazany na renderach. To smartfon inny niż wszystkie

Użytkownicy nie chcą wybrzuszeń, a niepozorna wyspa aparatu wygląda na jeden z tych obszarów, w których producenci smartfonów chcą zmienić najwięcej.

Nowy flagowiec Oppo wg najnowszych doniesień powinien trafić do sprzedaży w marcu, dlatego najwyższa pora, byśmy poznali pierwsze domysły i plotki na jego temat. W tym tygodniu leaksterzy ujawnili nazwę serii – jak pisaliśmy wczoraj, jest ona związana z chińskim postrzeganiem liczby 4 – a teraz, dzięki renderom opartym na opublikowanych wcześniej schematach, poznaliśmy też możliwy wygląd smarfona. 

Tym, co w pierwszej kolejności zwraca uwagę w Find X5 (lub w wersji Pro, bo ta informacja pozostaje niedoprecyzowana), jest wyspa aparatu o nieregularnym kształcie. Teoretycznie nie jest to najbardziej szokująca nowość, na jakąś mogą wpaść producenci sprzętu elektronicznego, jednak rosnące wraz z możliwościami aparatów wypukłości na tylnej ściance aparatu pozostają jednym z najczęściej podnoszonych przez użytkowników problemów. Samo Oppo pracuje m.in nad tym, by umieścić w swoich kolejnych modelach wysuwany sensor, który mógłby nieco odchudzić telefon – pierwszy film pokazujący rozwiązanie firma zaprezentowała kilka tygodni temu, a w tym tygodniu dowiedzieliśmy się o jej nowym patencie, pokazującym, że estetyczna i praktyczna strona wyspy pozostaje jednym z największych wyzwań dla inżynierów Oppo. 

Czytaj też: Oppo chce umieścić dodatkowy ekran na wyspie aparatu

Jeśli chodzi o specyfikację flagowca, to ma on otrzymać – w zależności od wariantu – potężne chipsety najnowszej generacji – MediaTek Dimensity 9000 w wersji podstawowej i nowego Snapdragona 8 Gen1 w wersji Pro. Inne doniesienia sugerują, że wersja podstawowa będzie wyposażona w 6,78-calowy ekran AMOLED o odświeżaniu 120 Hz (który może mieć rozdzielczość 1080p+ w X5 i QHD+ w Pro), co najmniej dwa apartaty 50 MPix z tyłu i baterię 5000 mAh z ładowaniem przewodowym 80 W lub 125 W.

Źródło: GSMArena, fot: OnLeaks, PreppIn