Oppo chce umieścić dodatkowy ekran na wyspie aparatu

W jakim smartfonie zostanie wykorzystane rozwiązanie? Najprawdopodobniej w takim, który nie będzie miał czwórki w nazwie.

Końcówka roku to prawdziwy wysyp prezentów urzędów patentowych z całego świata, które po często długim okresie akceptowania projektów opublikowały patenty m.in Samsunga, Microsoftu czy Xiaomi. Nie tylko składaki otrzymywały w ostatnich dniach zielone światło: jak informuje GSMArena w oparciu o zaakceptowany patent Oppo, chińska firma przymierza się do stworzenia smartfonów, w których wyspa aparatów na panelu z tyłu urządzenia byłaby uzupełniona o dodatkowy ekran. 

Czytaj też: Pierwszy składak Oppo to bestseller. Skalperzy mają nowy cel

Rozwiązanie nie byłoby zupełną nowością – już wcześniej podobne ekrany wykorzystywały m.in Meizu Pro 7, Xiaomi Mi 11 Ultra czy Vivo Nex Dual Display. Jak zauważa GSMArena, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że Oppo sięgnie po nie w nadchodzącej serii Find X5  (jak dowiedzieliśmy się w tym tygodniu, to najbardziej prawdopodobna nazwa dla nadchodzących flagowców – “czwórka” zostanie pominięta ze względu na głęboko zakorzenione w chińskiej kulturze przekonanie o pechowych konotacjach tej cyfry, kojarzonej ze śmiercią). 

W informacji na temat patentu brak szczegółów, dotyczących m.in tego, czy dodatkowy ekran jest dotykowy, czy tylko w charakterystyczny dla smarfonów typu clamshell będzie odpowiadał za wyświetlanie podstawowych informacji i notyfikacji. Spekuluje się, że Oppo przy jego zgłaszaniu kierowało się przede wszystkim ograniczeniem możliwości konkurencji i zablokowaniem użycia rozwiązania, choć serwis LetsDoDigital, który jako pierwszy udostępnił patent, uważa że dodatkowy ekran mógłby znaleźć się w jednym z nadchodzących flagowców Reno. 

Źródło: GSMArena, fot: LetsDoDigital