Oppo Find N: 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pierwszym składaku marki

Autorski zawias ma korzystnie wpłynąć na wytrzymałość i pracę wyświetlaczy, a także wspierać aparat jako kompaktowy statyw.

Zgodnie z zapowiedzią Oppo pokazało dziś swojego składaka – Oppo Find N. Pete Lau informował tydzień temu, że model jest efektem czterech lat pracy oraz sześciu generacji prototypów – dziś wiemy o nim prawie wszystko i możemy ocenić, czy smartfon może marzyć o nawiązaniu konkurencji m.in z produktami Samsunga. Oto, czego dowiedzieliśmy się z oficjalnej prezentacji. 

Czytaj też: Oppo pokazało wysuwany aparat, inny niż dotychczasowe pop-upy w smartfonach

Oppo Find N – autorski zawias wspiera płynność 

Innowacją, którą producent od początku eksponował jako jedną z najważniejszych w Find N, jest nawiązujący budową do kropli wody zawias Flexicon, składający się ze 136 komponentów spasowanych z precyzją do 0,01 mm. Mechanizm ma poszerzać kąt zagięcia wyświetlacza i tworzyć bufor, gdy wyświetlacz się zagina, co w rezultacie eliminuje załamanie, które wg testów Oppo jest do 80% mniej zauważalne w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami oraz przyczynia się do unikania przerw między wyświetlaczami po złożeniu. Jeśli chodzi o design, Find N jest też pionierem w innej kategorii – to pierwszy składany smartfon, który wykorzystuje zakrzywioną konstrukcję 3D na obu zewnętrznych krawędziach.

Wytrzymały składak Oppo 

Trwałość smartfona gwarantuje 12-warstwowy wyświetlacz OPPO, pokryty 0,03 mm warstwą szkła Flexion UTG (ultracienkie szkło), co w porównaniu do 0,6 mm standardowego szkła w smartfonach, pozwala na wyjątkowe łatwe zginanie, a także gwarantuje dużą wytrzymałość – testy potwierdziły, że wyświetlacz może być składany ponad 200 000 razy. Wewnętrzny ekran wykorzystuje wyświetlacz LTPO z inteligentną technologią dynamicznej częstotliwości odświeżania, która dostosowuje ją w zakresie 1-120 Hz w zależności od wyświetlanych treści. Wyświetlacz wewnętrzny obsługuje też częstotliwość próbkowania dotykowego do 1000 Hz.

Wyświetlacze inne niż u konkurencji 

Oppo Find N wyróżnia się wśród podobnych urządzeń także dzięki wykorzystaniu pionowej proporcji w wewnętrznym wyświetlaczu, zapewniając użytkownikom większą płynność przełączania się między 7,1-calowym wewnętrznym wyświetlaczem a 5,49-calowym wyświetlaczem zewnętrznym. Dzięki proporcjom 8,4:9, wewnętrzny wyświetlacz rozkłada się bezpośrednio do trybu poziomego, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmy, grać lub czytać bez konieczności obracania urządzenia. 

Zawias jak statyw 

Autorski zawias nie tylko wzmacnia wytrzymałość sprzętu i poprawia płynność przechodzenia między ekranami – jego zastosowanie pozwala urządzeniu służyć jako własny statyw, czyniąc go kompaktowym sprzętem do tworzenia filmów. Model wyposażony został w potrójny zestaw aparatów, na który składają się główny czujnik Sony IMX 766 o rozdzielczości 50 Mpix, ultraszerokokątny obiektyw 16 Mpix i teleobiektyw 13 Mpix, a także aparaty do selfie na wyświetlaczu wewnętrznym i zewnętrznym.

Wytrzymała bateria, wydajny chipset 

Wykorzystany w składaku procesor to ubiegłoroczny Snapdragon 888, wsparty przez 12 GB LPDDR5 RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej.. Bateria o pojemności 4500 mAh zapewnia całodzienny czas pracy, a dzięki szybkiemu ładowaniu 33W baterię można naładować do 55% w 30 minut i do 100% w 70 minut. 

Smartfon w trzech kolorach – czarnym, białym i fioletowym – trafi do sprzedaży w Chinach już 23 grudnia, na razie Oppo nie informuje jednak o premierach na kolejnych rynkach. W Kraju Środka za wersję 8GB+256GB trzeba będzie zapłacić 7699 juanów (ok. 5 tys. zł), natomiast wersja 12GB+512GB kosztować będzie 8999 juanów (ok. 5800 zł).

Żródło: mat. prasowe, fot. Oppo