OPPO A76 oficjalnie! Ciekawy sprzęt za rozsądne pieniądze?

OPPO posiada w swojej ofercie nie tylko dobrze wyposażone, mocne smartfony. Producent rozwija swoje portfolio także w kategorii tanich urządzeń. Jak bowiem wiadomo, w niektórych krajach to właśnie sprzęt za nieduże pieniądze nakręca wyniki sprzedaży wielkim koncernom. OPPO A76 ma sprzedawać się dobrze na rynkach rozwijających się. Co warto o nim wiedzieć?

OPPO A76 to prosty smartfon za nieduże pieniądze!

Prezentowany smartfon został wyposażony w ekran IPS LCD o przekątnej 6,56 cala i rozdzielczości HD+. Warto odnotować, że matryca oferuje nam częstotliwość odświeżania 90 Hz. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 680 wspierany przez 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane. Na pleckach smartfona mamy dwa obiektywy – główny o wielkości 13 Mpix i dodatkowy 2-megapiksleowy sensor monochromatyczny. Kamerkę do rozmów wideo charakteryzuje natomiast rozdzielczość 8 Mpix. Prezentowany sprzęt zasilany jest baterią o pojemności 5000 mAh. Ciekawostką jest wsparcie dla szybkiego ładowania 33W. OPPO A76 debiutuje na rynku z systemem Color OS 11.1, który oparty jest na Androidzie 11

Czytaj też: Windows 11 z ważną aktualizacją już wkrótce?

Na tą chwilę nie jest znana data premiery OPPO A76 w Polsce. Mam jednak nadzieję, że ten przyzwoicie wyposażony smartfon z najniższej półki cenowej trafi na Stary Kontynent i że już wkrótce dowiemy się, czy zagości na półkach sklepowych nad Wisłą. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na wieści!