Windows 11 z ważną aktualizacją już wkrótce?

Windows 11 to świetny system, który mimo wszystko nadal wymaga wielu udoskonaleń. W ostatnich dniach trafiły do niego odświeżona aplikacja Notatnik oraz nowy Media Player, który zastąpił odtwarzacz Muzyka Groove. Jak się jednak okazuje w najbliższym czasie oprogramowanie zostanie wzbogacone o ważne nowości, które powinny uczynić je jeszcze bardziej praktycznym.

Nowości zmierzają do Windows 11!

Microsoft nie zamierza spoczywać na laurach w kwestii rozwoju systemu Windows 11. Poza wspomnianymi we wstępie nowościami czekamy na udostępnienie aplikacji Androida z Amazon App Store poza USA. Poza tym członkowie programu Windows Insider sprawdzają już kolejne funkcje mające trafić w najbliższym czasie do najnowszej odsłony Windowsa. Gigant z Redmond zdaje sobie sprawę z niewystarczającej popularności „jedenastki” i chce atrakcyjnymi nowościami zachęcić nas do aktualizacji. Oto na jakie usprawnienia powinniśmy się przygotować:

  • możliwość tworzenia folderów w Menu Start,
  • przeprojektowana funkcja Skupienie,
  • możliwość przypinania plików do Szybkiego dostępu w Eksploratorze plików,
  • nowe gesty dla ekranów dotykowych,
  • ekoporady związane z zużyciem energii,
  • całkowicie przeprojektowany Menedżer zadań.

Wspomniane nowości są sprawdzane we wstępnych kręgach programu Windows Insider, a więc minie jeszcze kilka dobrych tygodni, zanim Microsoft zdecyduje się udostępnić nam je oficjalnie – muszą przejść bowiem gruntowne testy.

Czytaj też: Jak mocny będzie procesor Apple M2?

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na udostępnienie wspomnianych nowości. Myślę, że możemy się spodziewać odpowiedniej aktualizacji jeszcze wiosną bieżącego roku.