One UI 5.1 w drodze

Wielkimi krokami zbliżamy się do rynkowej premiery flagowców Samsunga z rodziny Galaxy S23. Data ich prezentacji została wyznaczona na 1 lutego bieżącego roku. Pamiętajmy jednak, że wydarzenie Samsung Unpacked to nie tylko premiera nowych urządzeń, ale i zaktualizowanej nakładki systemowej. Czego powinniśmy się spodziewać po One UI 5.1?

Co nowego w One UI 5.1?

Koncern z Korei nie dał nam jeszcze do zrozumienia jakich nowości powinniśmy spodziewać się po kolejnej wersji nakładki One UI. Jako że będzie to wyłącznie drobna jej aktualizacja, powinniśmy wziąć pod uwagę, że nie będą to zmiany rewolucyjne, a wyłącznie pewne usprawnienia, które powinny poprawić ogólne odczucia z użytkowania urządzeń Galaxy. Wśród ekspertów śledzących poczynania Samsunga pojawiają się już jednak pewne przewidywania.

Mówi się, że poprawione zostaną pewne elementy ekranu blokady. Być może pojawią się szersze możliwości personalizowania zegara lub sekcji powiadomień. Fani Samsunga z pewnością doceniliby poprawiony widżet odtwarzacza multimedialnego. Niewykluczone, że dodane zostaną jakieś ciekawe rozwiązania w aplikacji Aparat. Właściciele tabletów powinni natomiast spodziewać się, że ulepszony zostanie nowy pasek zadań, który zadebiutował w One UI 4.1.1. To jednak wyłącznie przewidywania. Na konkretny przeciek przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Czytaj też: Koniec dużych aktualizacji dla lubianych tanich flagowców!

One UI 5.1 zadebiutuje na pokładzie nadchodzących flagowców Samsunga, jednak jeszcze wiosną trafi też na pokład pozostałych, wspieranych urządzeń koreańskiego koncernu. Możliwe, że koncern z Korei będzie chciał nas zaskoczyć i wdroży nową wersję nakładki dość szybko. Dowiemy się tego za nieco ponad miesiąc.

Grafika tytułowa: Samsung