Koniec dużych aktualizacji dla lubianych tanich flagowców!

Samsung jakiś czas temu zaskoczył wszystkich wydłużając wsparcie dla średniopółkowych smartfonów do trzech lat, a dla wybranych flagowców nawet do czterech lat. Właśnie przez taki czas urządzenia Koreańczyków będą otrzymywały kolejne, duże wersje Androida. Niestety wsparcie dla pewnych lubianych modeli musi się kiedyś skończyć. Taki los czeka obecnie „tanie” flagowce – Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite.

To co dobre, kiedyś się kończy…

Wspomniane smartfony długo oferowane były w atrakcyjnych cenach. Czasem nawet można było je kupić za mniej niż 2000 złotych! W ofercie koreańskiego koncernu zastąpiły je modele takie, jak Galaxy S20 FE i Galaxy S21 FE. Tymczasem Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite otrzymały właśnie Androida 13 z One UI 5.0 i to koniec dużych aktualizacji „robota” w ich przypadku. Koncern z Korei zamierza teraz skupić się na ulepszaniu pozostałych urządzeń.

Modele Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite zadebiutowały w 2020 roku i od razu zdobyły serca fanów Galaxy. Oferowały naprawdę mocne specyfikacje z flagowymi procesorami, sporą – jak na tamte czasy – ilość pamięci RAM oraz ponadprzeciętne możliwości fotograficzne. Wiele osób nadal korzysta z tych urządzeń i nie zamierza zmieniać ich na nowsze.

Czytaj też: Samsungi Galaxy S23+ i S23 Ultra na grafikach promocyjnych!

Jeśli chcielibyście skorzystać w ich przypadku z Androida 14, to pozostaje liczyć na to, że wydany zostanie dla nich Lineage OS. Tego dowiemy się jednak najwcześniej za kilka miesięcy. Warto pamiętać, że modele Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite będą nadal otrzymywały poprawki bezpieczeństwa.

Grafika tytułowa: Guido Coppa / Unsplash