Procesor Samsung Exynos 2200 – znamy datę premiery!

Jesteśmy o krok od premiery flagowców Samsunga z rodziny Galaxy S22. Będą one stanowiły o sile koreańskiego koncernu w segmencie topowych smartfonów w nadchodzącym roku. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że na rynek mogą trafić warianty urządzeń pracujące zarówno w oparciu o układy Snapdragon od Qualcomma, jak i takie, które będą bazowały na autorskim CPU Samsunga – Exynosie 2200. Dowiedzieliśmy się właśnie, kiedy nowy procesor z Korei doczeka się oficjalnej premiery.

Od premiery flagowego Exynosa 220 dzielą nas dni!

Co wiemy o nowym układzie od Koreańczyków? Póki co poznaliśmy suche informacje związane z parametrami omawianego procesora. GPU procesora Exynos 2200 ma oferować użytkownikom wydajność poprawioną w stosunku do poprzednika o 17%. Wspomniany układ graficzny będzie oparty na architekturze AMD RDNA 2. To rozwiązanie wykorzystywane m.in. w przypadku mocarnych kart graficznych Radeon RX 6000. Wzrost wydajności rdzeni procesora wobec poprzednika ma być niewielki. Wyniesie jedynie 5%. Co ciekawe, Exynos 2200 w obliczeniach sztucznej inteligencji ma oferować wydajność zwiększoną o 117%. Większa będzie więc szybkość przeprowadzania obliczeń przez SI. Może to przełożyć się na przykład na wyższą jakość zdjęć i lepsze ich przetwarzanie.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 3 – mobilne biuro (i nie tylko!) w Twojej kieszeni

Samsung teasuje nam prezentację nowego Exynosa na Twitterze i na YouTube, wyraźnie nawiązując do mobilnego gamingu. Przyznam, że jestem ciekaw w jaki sposób koncern z Korei przedstawi nam swój flagowy procesor. Smartfony coraz częściej zastępują nam konsole do gier. Do Sklepu Play trafiają coraz bardziej rozbudowane produkcje. Być może Samsung będzie chciał zainteresować swoim procesorem oraz smartfonami, które będą pracować pod jego kontrolą właśnie osoby, które po prostu szukają wydajnego urządzenia do grania. Wszystkiego dowiemy się już 11 stycznia.