5 nowości od Telegrama na koniec roku

Od tłumaczenia w aplikacji po QR kody – komunikator żegna się z 2021 rokiem garścią nowych praktycznych funkcji.

Telegram może się pochwalić ponad 550 milionami użytkowników, których przyciągają m.in aktualizacje i praktyczne udogodnienia, których komunikator nie szczędzi. Dwunasta tegoroczna aktualizacja też przyniosła kilka ciekawych nowości – oto najważniejsze z nich. 

Interesującym rozwiązaniem, które chętnie zobaczylibyśmy także w innych komunikatorach, jest wprowadzenie funkcji spoilerów, dzięki której będzie można ukrywać część wiadomości na czacie w taki sposób, byśmy mogli dyskutować z wybranymi uczestnikami konwersacji np. o finale ulubionego serialu, bez ryzyka ujawniania zakończenia tym, którzy sobie tego nie życzą. 

Czytaj też: WhatsApp pozwoli na ustawienie znikających wiadomości po 24 godzinach

Drugim udogodnieniem jest umożliwienie generowania kodów QR dla wszystkich użytkowników, którzy mają publiczną nazwę użytkownika. Będą mogły one odsyłać zarówno do samych użytkowników, jak i grup, kanałów czy botów. 

Telegram chwali się, że był pierwszym komunikatorem, który dodał animowane i interaktywne emoji. Niektóre z nich, podobnie jak choćby w Messengerze, będą teraz dostępne jako reakcje, dzięki którym można dzielić się uczuciami i opiniami – bez wysyłania jakichkolwiek wiadomości.

Jeśli wykorzystujemy Telegrama do konwersacji z osobami z różnych miejsc na świecie – na przykład poprzez czaty w grupach publicznych – to translator, odpowiadający za tłumaczenie wiadomości natywnie w aplikacji będzie dużym udogodnieniem. Ostatnia nowość skierowana jest do użytkowników systemu MacOS – będą mogli oni skorzystać z przeprojektowanego menu kontekstowego, animowanych ikon czy podpowiedzi dotyczących skrótów. 

Źródło: Telegram, fot. Christian Wiediger/ Unsplash