Oficjalny koniec FIFY!

Począwszy od przyszłorocznej premiery, popularna gra piłkarska zmienia nazwę. Jak informuje wydawca gry – Electronic Arts nowa odsłona będzie nosić nazwę EA Sports FC.

„Wszystko, co kochasz w naszych grach, będzie częścią EA Sports FC. Będą tam te same wspaniałe doświadczenia, tryby, ligi, turnieje, kluby i sportowcy”. Oświadczył Cam Weber z EA w poście na blogu. „Ultimate Team, Career Mode, Pro Clubs i Volta Football będą również. Nasze wyjątkowe portfolio licencji obejmujące ponad 19 000 graczy. Ponad 700 drużyn, 100 stadionów i 30 lig, w które inwestujemy od dziesięcioleci. To wszystko nadal będzie dostępne, wyłącznie w EA Sports FC. Obejmuje to ekskluzywne partnerstwa z Premier League, LaLiga, Bundesliga, Serie A, MLS i innymi światowymi ligami” – uspokaja Weber.

Jednocześnie przedstawiciel wydawcy gry powiedział, że firma udostępni więcej informacji na temat EA Sports FC latem przyszłego roku. Obiecał również, że EA „zaangażuje się w zapewnienie, że następna FIFA będzie najlepszą w historii. Z większą liczbą funkcji, trybów gry, treści z Mistrzostw Świata, klubów, lig, konkursów i graczy niż jakikolwiek inny tytuł FIFA wcześniej.

Czytaj także: FIFA – miliard za nazwę

Zaskoczenie decyzją EA?

Rezygnacja z brandingu FIFA niej jest niespodzianką. Już od zeszłego roku Electronic Arts wyrażał niezadowolenie z kształtu współpracy. Dyrektor generalny EA pozwolił sobie nawet na dosadny komentarz podsumowujący tę sytuację: „Zasadniczo to, co otrzymujemy od FIFA w roku innym niż mistrzostwa świata, to cztery litery z przodu pudełka”.

Pod koniec marca wszystko było już jasne, szczególnie po tym, jak wydawca złożył wniosek o zastrzeżenie marki EA Sports FC.

Czytaj także: Seria FIFA zmieni nazwę!

FIFA planuje wydać „dużą nową grę symulacyjną FIFA w piłce nożnej” w 2024 roku. Obecnie wydaje się, że szczegóły nie są w pełni ustalone.

Prezydent FIFA Gianni Infantino, nadal mocno wierzy w nazwę FIFA. „Mogę zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra, która ma nazwę FIFA, będzie najlepsza dostępna dla graczy i fanów piłki nożnej” – powiedział Infantino w oświadczeniu. „Nazwa FIFA to jedyny globalny, oryginalny tytuł. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25, FIFA 26 itd. — stałą jest nazwa FIFA, która pozostanie na zawsze i pozostanie najlepsza”.