Odwiedź pracownię legendarnych malarzy ekspresjonizmu abstrakcyjnego wirtualnym wehikułem czasu

Gogle VR chyba najczęściej są marzeniem entuzjastów elektronicznej rozrywki. Ale lista zastosowań takiego sprzętu jest coraz dłuższa i stale się powiększa. Na przykład z zestawem VR Vive Pro 2 za jedyne 20 zł można odwiedzić pracownię dwóch artystów z epoki ekspresjonizmu abstrakcyjnego.

Stworzone przez MediaCombo doświadczenie VR „Tracing Paint”, to skierowany do miłośników sztuki wirtualny wehikuł czasu. Dzięki niemu mogą oni na własną rękę doświadczyć miejsc i czasów, w których swoje arcydzieła tworzyli Jackson Pollock i Lee Krasner – dwoje z najwybitniejszych artystów nurtu ekspresjonizmu abstrakcyjnego. „Tracing Paint” to fascynujące doświadczenie VR przenoszące nas do pracowni artystów, w których możemy zobaczyć ich prawdziwe dzieła i posłuchać, jak opowiadają o swoich inspiracjach i procesach twórczych.

W MediaCombo naszą pasją jest ożywianie doświadczeń artystycznych i kulturalnych oraz nadawanie im interaktywnego charakteru. W przypadku tego projektu chcieliśmy, aby widz naprawdę poczuł się, jakby przebywał w pracowni i rozmawiał z artystami. Dotychczas doświadczenie to było dostępne tylko w muzeum Pollock-Krasner House and Study Center, dawnym domu i pracowni artystów we wschodniej części Long Island. Udostępnienie doświadczenia „Tracing Paint” w sklepie HTC Viveport oznacza, że jeszcze więcej osób będzie mogło obcować z dziełami Jacksona Pollocka i Lee Krasner oraz czerpać z nich natchnienie i wiedzę – tłumaczy Robin White Owen, dyrektor agencji MediaCombo.

Otwarte w 1988 r. muzeum Pollock-Krasner House and Study Center, wpisane do rejestru narodowych zabytków historycznych, stanowi próbę interpretacji środowiska, w którym żyli i tworzyli artyści. Chociaż wszystkie ich prace znajdują się obecnie w muzeach lub prywatnych kolekcjach na całym świecie, dzięki „Tracing Paint” możemy ponownie zobaczyć je w ich pracowni, a widzowie mogą lepiej docenić dzieła, które powstały w tym zabytkowym miejscu. Aby stworzyć wierny model wnętrza budynku w skali 1:1, przeskanowano je za pomocą technik fotogrametrycznych. Efekt to pieczołowicie przygotowane doświadczenie VR, które umożliwia też wirtualne odwiedzenie pracowni osobom, które nie mogą podróżować lub mają trudności z poruszaniem się.

Doświadczenie „Tracing Paint” dostępne jest w sklepie Viveport w dwóch wersjach – PC VR do zestawów VR takich jak Vive Pro 2 oraz w wersji WAVE dla samodzielnych zestawów takich jak Vive Focus 3. „Tracing Paint” można pobrać ze sklepu Viveport w cenie 20 PLN. Więcej informacji o „Tracing Paint” można uzyskać tutaj.