Chińskie dziewczyny tylko w adidasach

Chińska organizacja esportowa LGD Gaming ogłosiła, że podpisała umowę sponsorską z globalną firmą odzieżową Adidas. Umowa dotyczy kobiecej drużyny LGD Gaming Honor of Kings.

Strony nie ujawniły warunków finansowych transakcji.

W ramach umowy buty do biegania adidas X9000 L4 będą pierwszym produktem, promowanym i prezentowanym przez pięć zawodniczek LGD Honor of Kings, dowiedział się serwis Sports Business Journal.

LGD HoK Women będą rywalizować w Honor of Kings Women Open, nowej serii turniejów, która została ogłoszona na tegorocznym Tencent Esports Global Summit. Jako nowa seria turniejów przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Nie jest jasne, czy turniej ten połączy się z czołową chińską ligą gier komputerowych Honor of Kings, King Pro League (KPL), która ma już wyłącznego sponsora, którym jest PUMA.

„Nie jesteśmy pewni, czy HoK Women Open będzie miał sponsora odzieży”, powiedział przedstawiciel LGD Gaming. „Jeśli zawody nie mają sponsora odzieży, na pewno umieścimy logo adidas na koszulkach naszej kobiecej drużyny, w przeciwnym razie musimy porozmawiać z Ligą KPL”.

Tencent i KPL League nie ujawniły dokładnego terminarza  i danych wszystkich drużyn biorących udział w turnieju Honor of Kings Women Open. Wiadomo, że w turnieju weźmie udział organizacja esportowa LGD Gaming.