Od 28 czerwca Apple Vision Pro w kolejnych krajach i regionach!

Apple ogłosiło dziś, że od 28 czerwca ich rewolucyjne urządzenie Apple Vision Pro będzie dostępne w kolejnych krajach i regionach. Przedsprzedaż w Chinach kontynentalnych, Hongkongu, Japonii i Singapurze rozpocznie się 13 czerwca, natomiast w Australii, Francji, Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii — 28 czerwca. Urządzenie, które płynnie łączy treści cyfrowe ze światem rzeczywistym, zadebiutuje w sklepach w tych regionach 12 lipca.

fot. Apple

Obecność na nowych rynkach poprawi wyniki sprzedaży?

„Apple Vision Pro przyjęto z niesamowitym entuzjazmem. Cieszy nas, że jeszcze więcej klientów na całym świecie będzie mogło zapoznać się z niezwykłą technologią spatial computing”, powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. Vision Pro, oparty na visionOS, umożliwia zaawansowane interakcje przestrzenne, zmieniając sposób, w jaki ludzie pracują, komunikują się, wracają do wspomnień, odpoczywają i wykonują wiele innych czynności.

Vision Pro wykorzystuje zaawansowany system operacyjny visionOS, który bazuje na dekadach innowacji w systemach iOS, iPadOS i macOS. Dzięki temu użytkownicy mogą sterować urządzeniem za pomocą oczu, rąk i głosu, a aplikacje mogą być dowolnie rozmieszczane w przestrzeni roboczej, zapewniając nieograniczone możliwości pracy i zabawy. Już jesienią pojawi się aktualizacja visionOS 2, wprowadzająca nowe funkcje, takie jak przekształcanie zdjęć w trójwymiarowe wspomnienia oraz ulepszenia w aplikacjach Uważność, Safari i Apple TV.

Czytaj też: Oprogramowanie macOS Sequoia zaprezentowane!

Grafika tytułowa: Apple