Canon wprowadza na rynek nowy obiektyw z serii EOS VR System!

Canon ogłosił dziś premierę nowego obiektywu RF-S 3,9mm F3,5 STM DUAL FISHEYE, który dołącza do rodziny produktów VR firmy. Nowy model, przeznaczony do kamer APS-C, pozwala nawet początkującym użytkownikom tworzyć wysokiej jakości materiały 3D, dzięki zaawansowanym możliwościom wirtualnej rzeczywistości. Obiektyw ten jest bardziej przystępny cenowo niż wcześniejsze modele, co otwiera drzwi do tworzenia immersyjnych treści dla szerszej grupy odbiorców.

Nowoczesne akcesorium dla entuzjastów VR

Podwójny obiektyw typu „rybie oko” RF-S 3,9mm F3,5 STM składa się z dwóch soczewek symulujących stereoskopowe widzenie. Każda z nich rejestruje obraz z innej perspektywy, tworząc dwa obrazy odpowiadające widokowi lewego i prawego oka. Dzięki temu możliwe jest postrzeganie głębi w VR, co znacząco zwiększa realistyczność doświadczenia. Kąt widzenia wynoszący 144 stopnie oraz duża głębia ostrości ułatwiają skupienie uwagi na filmowanym obiekcie, eliminując ryzyko uchwycenia niepożądanych elementów w kadrze.

Nowy obiektyw RF-S 3,9mm F3,5 STM DUAL FISHEYE jest pierwszym obiektywem 3D od Canon wyposażonym w autofokus z funkcją One Shot Autofocus (AF), co upraszcza proces rejestracji obrazu. Dodatkowo, wysoka jakość optyki i zastosowanie powłoki Air Sphere minimalizują zakłócenia, takie jak flary i ghosting. Dzięki przysłonie f/3,5 możliwe jest uzyskanie doskonałej jakości materiału filmowego zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, co sprawia, że obiektyw ten idealnie nadaje się do tworzenia treści VR w różnych warunkach. Nowy model będzie kompatybilny z systemem EOS R firmy Canon, co ułatwi integrację z istniejącym sprzętem twórców treści VR.

Czytaj też: Canon rozpoczyna letni cashback na sprzęt fotograficzny i drukarki

Grafika tytułowa: Canon