Obcy doczeka się nowej gry!

Podczas imprezy Summer Game Fest 2022 doczekaliśmy się zapowiedzi wielu ciekawych produkcji. Fanów gier z kategorii science-fiction z domieszką horroru na pewno ucieszy fakt, że w drodze jest nowy tytuł z Obcym w roli głównej. Nazwano go Aliens: Dark Descent. Co wiemy na jego temat już teraz?

Aliens: Dark Descent – dreszczowiec w kosmosie!

Aliens: Dark Descent to strzelanka osadzona w uniwersum Obcego. Będziemy więc mieć do czynienia z grą o bardzo dynamicznej akcji. Zadaniem gracza będzie jednak nie tylko eksterminowanie hord ksenomorfów. Konieczne będzie także odpowiednie zarządzanie działaniami całej drużyny żonierzy oraz zdobywanie zasobów. Gracze do swojej dyspozycji dostaną różne klasy żołnierzy oraz broni. Możliwe będzie także ulepszanie zdolności teamu oraz użytkowanego przez bohaterów sprzętu.

Tak na temat produkcji wypowiadają się jej twórcy:

„Czujemy zaszczyt, że możemy rozpocząć współpracę z 20th Century Studio oraz Disneyem podczas prac dotyczących nowego projektu z tej symbolicznej serii [Obcy]. Dodatkowo partnerstwo z Tindalos Interactive oraz ich ekspertyza, talent i pasja sprawią, że Aliens: Dark Descent stanie się ikonicznym wpisem w całej franczyzie.”

Produkcja zadebiutuje w 2023 roku w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Na tą chwilę nie zostały jeszcze ujawnione wymagania sprzętowe dla wersji dla PC. Oglądając zwiastun można jednak dojść do wniosku, że nie będą one niskie.

Czytaj też: Twórca serii Metro ścigany w Rosji!

Zapowiada się nam solidna gra. Filmy i gry traktujące o ksenomorfach mają na świecie miliony fanów. Z pewnością więc gra Aliens: Dark Descent znajdzie wielu entuzjastów. Czekamy na bardziej szczegółowe wieści związane z datą premiery.

Grafika tytułowa: Tindalos Interactive