Samsung Galaxy S23 Ultra z nowoczesną matrycą 200 MP!

Samsung Galaxy S23 Ultra – choć od jego premiery dzielą nas jeszcze miesiące – będzie zdecydowanie jednym z najciekawszych smartfonów koreańskiego koncernu na 2023 rok. Producent w kwestii specyfikacji tego urządzenia nie ma zamiaru iść na żadne kompromisy. Do sieci trafiają już nawet pierwsze przecieki związane z jego specyfikacją. Co wiemy na ten moment?

Bezkompromisowy flagowiec od Samsunga

Nie znamy jeszcze szczegółowych wieści związanych ze specyfikacją Samsunga Galaxy S23 Ultra. Do sieci wyciekły jednak informacje związane z niektórymi podzespołami, które trafią na jego pokład. Obraz wyświetlany ma być na ekranie AMOLED LTPO o odświeżaniu 120 Hz. Sercem urządzenia najpewniej będzie Exynos nowej generacji, a na niektórych rynkach – Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Za łączność 5G natomiast odpowiadał będzie modem Qualcomm X70 5G.

Mocnym punktem smartfona mają być możliwości fotograficzne. W tej kwestii Samsung postawi na swoje najnowsze dziecko – matrycę HM1 ISOCELL o rozdzielczości 200 MP. Rozwiązanie ma zapewnić niesamowicie wysoką jakość zdjęć. Oczywiście sam moduł będzie wspierany odpowiednim oprogramowaniem oraz algorytmami, które zadbają o odpowiednie przetwarzanie przechwytywanego obrazu.

Czytaj też: One UI 5.0 z nowymi usprawnieniami! Jedno już znamy!

Na tą chwilę mamy do czynienia z dość szczątkowymi informacjami dotyczącymi nowego, flagowego Samsunga. Wkrótce jednak w sieci zacznie się pojawiać coraz więcej informacji dotyczących jego specyfikacji oraz wyglądu. Przecieki nasilą się z pewnością po premierze składanych smartfonów koreańskiego koncernu. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać.