Nowy iPad Pro będzie potężnym narzędziem?

Apple niejednokrotnie udowadniało nam, że ma bardzo ambitne plany wobec rozwoju koncepcji iPada. Co jakiś czas dowiadujemy się, że koncern z Cupertino wprowadza w przypadku tego urządzenia nowe funkcje. Dziś natomiast poznaliśmy elementy specyfikacji modelu kolejnej generacji. Trzeba przyznać, że będzie robił piorunujące wrażenie. To jeszcze tablet, czy już komputer?

fot. Ernest Ojeh / Unsplash

Nowy iPad Pro – bezkompromisowa moc?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że nowy iPad Pro zadebiutuje pod koniec bieżącego roku. Być może zostanie zaprezentowany podczas jesiennej konferencji Apple. Urządzenie miałoby być dostępne w kilku rozmiarach – 11″, 12,9″ i 14,1″. Jego sercem najpewniej będzie chip Apple M2 wspierany przez nawet 16 GB pamięci RAM oraz do 2 TB pamięci wbudowanej. Takie liczby robią wrażenie, prawda? Między iPad’em Pro, a MacBookami zaczynają powoli zacierać się różnice. Oczywiście swoje zrobi też najnowsza wersja oprogramowania – iPadOS 16. Apple kilka dni temu zapowiedziało, że przyniesie ona m.in. lepsze zarządzanie wielozadaniowością, co przełoży się na wygodniejszą i bardziej produktywną pracę.

Czytaj też: WWDC 2022 – oto nowości od Apple!

Możemy spodziewać się, że nowy iPad Pro będzie diabelnie drogi. Apple pokazało nam w tym tygodniu, że w znacznym stopniu podniosło ceny swoich urządzeń w Polsce. Spotkało się to z bardzo negatywnym odbiorem. Temat poruszany był przez wielu influencerów i blogerów, którzy otwarcie krytykują za to posunięcie koncern z Cupertino. Cóż – pozostaje zacisnąć zęby i płacić lub… zwrócić się w stronę sprzętów z Windowsem i Androidem.

Grafika tytułowa: Henry Ascroft / Unsplash