Nowy tablet Google zawiedzie oczekiwania?

Google niejednokrotnie pokazało nam, że potrafi projektować niesamowite urządzenia mobilne, które nie do końca flagowe specyfikacje rekompensują nam wybitną wręcz optymalizacją oprogramowania. Przykładem może być seria smartfonów Pixel. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że na rynek ma trafić pierwszy od dawna tablet z rodziny Pixel. Czy zawiedzie oczekiwania fanów?

fot. Google

Specyfikacja nie powali na kolana?

Google Pixel Tablet (prawdopodobnie pod taką nazwą zadebiutuje) póki co nie ujawnił nam swojej pełnej specyfikacji. Póki co wiemy, że jego sercem będzie procesor Google Tensor poprzedniej generacji. Do sieci wyciekły także wieści wskazujące, że urządzenie zaoferuje nabywcom 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej – w zależności od wybranej wersji. Specyfikację uzupełnia Wi-Fi 6. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 13.

Tablet z rodziny Pixel ma być więc zdecydowanie urządzeniem ze średniej półki cenowej zorientowanym na mniej wymagającego klienta. Oby jego cena nie była zbytnio oderwana od rzeczywistości. Co ciekawe, w sieci pojawiły się pogłoski wskazujące na to, że koncern z Mountain View nie spocznie na wydaniu jednego modelu tabletu. W mniej lub bardziej odległej przyszłości planowana jest bowiem także premiera high-endowego urządzenia.

Czytaj też: OnePlus Nord Watch – wiemy coraz więcej!

Liczę na to, że Google zaprezentuje nam nieco bardziej szczegółowe informacje związane ze swoim tabletem jeszcze w tym roku. Być może rąbek tajemnicy zostanie uchylony w momencie rynkowego debiutu Pixel Watcha.

Grafika tytułowa: Tyler Franta / Unsplash