Nowy router Synology oficjalnie!

Firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek modelu WRX560, rozszerzając swoją linię docenianych przez krytyków routerów o zaawansowany router Wi-Fi 6, zaprojektowany w celu zapewnienia szybkiej i bezpiecznej łączności gospodarstwom domowym o dużych potrzebach. Nowoczesny router Synology WRX560 może stanowić wydajne centrum nowoczesnego smart home.

fot. Synology

Wydajny router dla nowoczesnych domów i mieszkań

Projektując nasz dom lub mieszkanie na modłę XXI wieku bardzo często stawiamy na inteligentne rozwiązania, wymagające do prawidłowego funkcjonowania połączenia z Internetem. Obciążamy więc nasze łącze coraz bardziej. W takich sytuacjach rozsądnym wyborem może być zakup mocnego, wydajnego routera – takiego jak wspomniany Synology WRX560.

Jakie są najważniejsze cechy tego urządzenia? Oferuje ono wsparcie dla Wi-Fi 6 przekładające się na nawet 3 000 Mb/s prędkości sieci bezprzewodowej. Ponadto producent postawił tu na obsługę sieci mesh, która zapewnia bezproblemową łączność Wi-Fi w całym domu z innymi routerami Synology. W trosce o najmłodszych otrzymujemy dostęp do kompleksowych ustawień kontroli rodzicielskiej.

Synology WRX560 to również wsparcie dla WAN/LAN 2,5 GbE – co przekłada się na obsługę superszybkiego Internetu lub urządzeń o wysokiej wydajności. Ciekawostką jest natomiast obsługa pasma 5,9 GHz, która zapewnia dostęp do pasma bez zakłóceń. Dzięki temu możemy uzyskać większą potencjalną szybkość połączenia lub dedykowaną sieć bezprzewodową backhaul. Nie zabrakło możliwości konfigurowania routera za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Zagrożenie wojną rośnie! Fabryki uciekają z Tajwanu?

Tak zaawansowane urządzenie nie jest niestety tanie. We wiodących sklepach z elektroniką Synology WRX560 kosztuje 1269 złotych.

Grafika tytułowa: Synology