Flagowe tablety Samsung z Androidem 13

Samsung w tym roku wystartował z przysłowiowego kopyta z wdrożeniem na szeroką skalę Androida 13 wraz z autorską nakładką systemową One UI 5. Nowości serwowane nam w przypadku kolejnej wersji oprogramowania nie są rewolucyjne, ale w pewnym stopniu usprawnią pracę z naszymi urządzeniami. Mamy dla Was informacje o kolejnych ważnych urządzeniach otrzymujących aktualizację.

fot. Samsung

Samsung nie zwalnia tempa z wdrożeniem!

Po licznych informacjach o wdrożeniu Androida 13 z One UI 5 dla flagowych smartfonów oraz urządzeń ze średniej półki cenowej, przyszła pora na tegoroczne flagowe tablety koreańskiego koncernu. Mowa oczywiście o modelach Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ oraz Galaxy Tab S8 Ultra. To sprzęt, który wielu osobom na co dzień zastępuje chociażby laptopy.

Jeśli jesteście właścicielami topowych, tegorocznych tabletów Samsunga, w każdej chwili możecie otrzymać powiadomienie o udostępnieniu oprogramowania dla Waszego urządzenia. Możecie też sprawdzić dostępność manualnie, w sekcji Ustawienia. Jedno jest oczywiste – aktualizację warto pobrać łącząc się z domowym, nielimitowanym Internetem. Będzie ona bowiem „ważyła” kilka dobrych GB.

Co nowego w Androidzie 13 z One UI 5?

Samsung w przypadku nowej wersji swojej nakładki systemowej nie postawi na rewolucyjne zmiany. W kwestii wizualnej poprawki otrzymamy wyłącznie kosmetyczne. Warto wspomnieć chociażby o wizualnych ulepszeniach rozwijanego widoku powiadomień. Kolor został tu ustanowiony na nieco ciemniejszy kolor szary, przez co ta sekcja zyskała nieco na estetyce.

Ciekawą nowością, która trafi na nasze urządzenia w ramach One UI 5.0 jest OCR – czyli optyczne rozpoznawanie znaków. Umożliwi ona odczytywanie i kopiowanie tekstu z obrazów do aplikacji Galeria i klawiatury. Co prawda rozwiązanie było dostępne do tej pory w ramach Bixby Vision, jednak najwyraźniej koncern z Korei zechciał je stamtąd wyodrębnić. Czyżby to znak początku końca Bixby?

Centrum bezpieczeństwa i prywatności to nowy dział w menu Ustawienia. Znajdziemy tu wszystkie informacje związane z naszymi prywatnymi danymi oraz bezpieczeństwem naszego urządzenia mobilnego. Takie rozwiązanie zadebiutowało już w przypadku smartfonów Pixel. Jego zadaniem jest umożliwienie nam wygodnego zarządzania danymi.

Poprawiona została jakość animacji w One UI. Była ona szeroko krytykowana przez użytkowników nawet najdroższych, flagowych smartfonów. Poza tym w sekcji Labs pojawią się dwie bardzo ciekawe nowości. Przesunięcie dwoma palcami w górę od dołu ekranu pozwoli w prosty sposób przełączyć się na podzielony, wielozadaniowy ekran Androida. Przesunięcie palcem od prawego górnego rogu, aby utworzyć wyskakujące okienko, w którym może być otwarta aplikacja. 

Oczywiście na pokład smartfonów i tabletów Galaxy trafią także wszystkie nowości wprowadzone w przypadku systemu Android 13 przez Google oraz wiele pomniejszych, ciekawych i przydatnych usprawnień odpowiedzialnych za stabilną pracę urządzeń Galaxy.

Czytaj też: Nowy iPhone na Boże Narodzenie? Warto się śpieszyć!

Dajcie koniecznie znać, czy i Wasze tablety z rodziny Galaxy Tab S8 wyświetliły już monit o aktualizacji. Jeśli jeszcze nie jest ona dla Was dostępna, z pewnością pojawi się za kilka lub kilkanaście dni.

Grafika tytułowa: Samsung