Nowy projekt Meta: stworzyć świat za pomocą słów

Meta, właściciel Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, ogłosiła innowacyjny projekt badawczy. Obejmuje on sztuczną inteligencję (AI), a jego celem jest stworzenie specjalnego oprogramowania do tłumaczenia.

Docelowym zadaniem badań jest możliwość generowania światów w metawersum za pomocą mowy. A także poprawienie sposobu w jaki ludzie rozmawiają z asystentami głosowymi i tłumaczenie we wszystkich językach świata.

„Zdolność do komunikowania się z kimkolwiek w dowolnym języku — to supermoc, o której ludzie marzyli od zawsze. Sztuczna inteligencja zapewni to w ciągu naszego życia” – powiedział, przemawiając na transmitowanym na żywo wydarzeniu „Inside the Lab” dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg.

Zuckerberg poinformował, że jego firma pracuje nad nową klasą generatywnych modeli AI. Pozwolą one ludziom opisywać świat i generować jego aspekty. W nagranym demo szef Mety zaprezentował koncepcję AI o nazwie Builder Bot. Pojawił się jako awatar 3D na wyspie i wydawał polecenia głosowe, aby stworzyć plażę, a następnie dodać chmury, drzewa itp.

„W miarę dalszego rozwoju tej technologii będziesz mógł tworzyć zróżnicowane światy. Po to aby odkrywać i dzielić się doświadczeniami z innymi, używając tylko swojego głosu” – powiedział Zuckerberg.

Meta pracuje nad badaniami nad sztuczną inteligencją, aby umożliwić ludziom prowadzenie bardziej naturalnych rozmów z asystentami głosowymi. Jest to krok w kierunku sposobu, w jaki ludzie będą komunikować się ze sztuczną inteligencją w metawersum.

Zuckerberg zakłada, że ​ten futurystyczny pomysł wirtualnych środowisk, w których użytkownicy mogą pracować, spotykać się i bawić, będzie następcą mobilnego internetu.

Czytaj także: Metawersum. No real estate