Załamanie na rynku kryptowalut

Po ataku Rosji na Ukrainę ceny kryptowalut lecą w dół.

Według danych Coindesk, Bitcoin spadł o ponad 8% do 34 702,18 USD około 2:25 w nocy ET (czasu wschodniego w USA) w czwartek. To był najniższy poziom od miesiąca. Ceny Ether spadły o ponad 12%, były notowane na poziomie 2325,18 USD.

Według danych Coinmarketcap w ciągu ostatnich 24 godzin z całego rynku kryptowalut zniknęło ponad 150 miliardów dolarów.

Spadek cen kryptowalut następuje wraz z upadkiem światowych rynków akcji po ataku militarnym Rosji na Ukrainę . Ruchy cen kryptowalut są często skorelowane z ruchami innych aktywów ryzyka, takich jak akcje.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na rosyjskie banki, osoby fizyczne i dług państwowy tego kraju. Unia Europejska zorganizuje nadzwyczajne spotkanie w czwartek i podobno może ujawnić dalsze sankcje wobec Rosji.

Kryptowaluty są pod presją, odkąd bitcoin osiągnął rekordowy poziom prawie 69 000 $ na początku listopada. Od tego czasu bitcoin spadł o prawie 50%. W zeszłym tygodniu prezes chińskiej giełdy kryptowalut Huobi powiedział serwisowi CNBC, że nowa hossa na rynku bitcoinów może nastąpić dopiero pod koniec 2024 roku.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/kryptowaluty-w-gore-co-wplynelo-na-wzrosty-bitcoina-106699