Nowy iPhone na Boże Narodzenie? Warto się śpieszyć!

Apple zaprezentowało swoje najnowsze smartfony już niemal dwa miesiące temu. Choć spotkały się z ciepłym przyjęciem fanów (mimo rosnących cen), nadal ciężko kupić je w wolnej sprzedaży. Czas oczekiwania na nowe smartfony koncernu z Cupertino jest bowiem dość długi. Jeśli planujecie sprawić go sobie lub bliskim na święta – warto się śpieszyć!

Czas oczekiwania na nowe iPhone’y jest długi!

Decydując się na zakup nowego smartfona od Apple musimy przygotować się na to, że dostawa może potrwać dość długo. Problemy z łańcuchami dostaw sprawiają, że na urządzenia z rodziny iPhone 14 trzeba czekać nawet miesiąc (i to w oficjalnym sklepie producenta!). W wielu elektromarketach urządzenia są niedostępne, bez sprecyzowanej daty dostępności. Jeśli więc chcielibyśmy sprezentować komuś na święta nowe „jabłuszko” – warto zamówić je już teraz.

W Internecie pojawiło się nawet oficjalne stanowisko Apple wskazujące na to, że problemy z dostępnością nowych iPhone’ów wynikają z ograniczeń COVID-owych mających ogromny wpływ na pracę głównej montażowni koncernu w Zhengzhou w Chinach. Obiekt pracuje obecnie ze znacznie zmniejszoną wydajnością, przez co do Europy i Stanów Zjednoczonych nie trafia tyle egzemplarzy iPhone’ów, ile powinno.

Czytaj też: To koniec aplikacji Google Street View!

Na razie nie widać na horyzoncie poprawy, jeśli chodzi o dostępność elektroniki. Wszyscy liczymy na to, że jakieś pozytywne zmiany nastąpią już w nowym roku. Wiele zależy jednak od tego, jak wyglądała będzie sytuacja COVID-owa w Państwie Środka. Obostrzenia pandemiczne są tam nadal mimo wszystko bardzo rygorystyczne.

Grafika tytułowa: Thujey Ngetup / Unsplash