Lenovo Tab M8 (4. generacji) – co o nim wiemy?

W ostatnich latach tablety mocno zyskały na popularności i wróciły do łask. To „zasługa” m.in. pandemii koronawirusa oraz tego, że bardzo często zmuszeni byliśmy do pracy i nauki w domach. Mimo, że największe zagrożenie jest już za nami – producenci intensywnie zaznaczają swoją obecność w segmencie tabletów. Co wiemy o nadchodzącej nowości – Lenovo Tab M8?

Lenovo Tab M8 (4. generacji) / fot. tabletmonkeys.com

Lenovo Tab M8 (4. generacji) – kilka słów o specyfikacji

Nadchodzący wielkimi krokami tablet od Lenovo zaoferuje ekran o przekątnej 8″ o rozdzielczości 1280 × 800 pikseli. Jego sercem będzie procesor MediaTek Helio A22 wspierany przez 2 GB lub 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB lub 64 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Urządzenie zasili akumulator o pojemności 5100 mAh ładowany z maksymalną mocą 10 W. Mamy więc do czynienia z tabletem z najniższej półki cenowej.

Do prowadzenia rozmów wideo posłuży kamerka o rozdzielczości 2 MP. Na pleckach natomiast mamy obiektyw 5 MP, który posłuży raczej do fotografowania notatek, niż do robienia zdjęć „na poważnie”. Zaskakuje obecność na pokładzie takiego niskobudżetowego tabletu głośników stereo. Poza tym możemy w urządzenie wpiąć kartę microSD o pojemności do 1 TB.

Czytaj też: DJI Mavic 3 Classic – oto nowy dron dla mniej wymagających!

Nie mamy jeszcze informacji o dostępności Lenovo Tab M8 na starym kontynencie oraz o jego cenach. Wiemy natomiast, że jego słabsza wersja ma pracować pod kontrolą Androida 12 Go, natomiast mocniejsza pod kontrolą „pełnoprawnego” Androida 12.

Źródło: Lenovo Tab M8 (4. generacji) / fot. tabletmonkeys.com