Koniec HBO Max szybciej niż się spodziewano?

HBO Max to popularny i lubiany serwis VOD, który w naszym kraju uchodzi za głównego rywala Netflixa. Użytkowników przyciąga do niego atrakcyjna cena oraz ciekawe, comiesięczne propozycje, jeśli chodzi o filmy i seriale. Jakiś czas temu w Internecie gruchnęła informacja wskazująca na możliwość zastąpienia serwisu nowym tworem – o wiele bardziej rozbudowanym i przystępnym dla użytkownika. Jak się okazuje, zmiany mogą nastąpić szybciej niż się spodziewamy!

Następca HBO Max w drodze?

Nowa platforma VOD ma powstać wskutek połączenia ofert HBO Max oraz Discovery+. Pierwotnie zakładano, że nowy serwis zostanie udostępniony w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych – latem 2023 roku, następnie w krajach Ameryki Łacińskiej i dopiero na końcu – w 2024 roku – w Europie. Jak się jednak okazuje, plany te zostały właśnie zweryfikowane. Premiera nowej platformy ma odbyć się w USA wcześniej – już wiosną przyszłego roku.

Poinformował o tym CEO Warner Bros. Discovery, David Zaslav. Takie przyśpieszenie procedowania z wdrożeniem nowego rozwiązania może nam zwiastować rychłą premierę następcy HBO Max także w Europie, który wbrew pierwotnym założeniom może na Starym Kontynencie pojawić się już pod koniec przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że oferta nowego serwisu będzie na tyle atrakcyjna, że Netflix będzie poważnie obawiał się tej premiery.

Czytaj też: Oto nowości w Prime Video!

Zasługujemy na serwis VOD z prawdziwego zdarzenia oferujący nam równowagę pomiędzy własnymi produkcjami, a tymi na licencji. Jeśli tylko pojawią się pierwsze informacje na temat nowej usługi i zacznie się klarować przewidywana data jej debiutu – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: HBO