Nowy HomePod oficjalnie! Jest świetny, ale…

Nowe MacBooki Pro oraz Mac mini to nie jedyne nowości od koncernu z Cupertino zaprezentowane w ostatnich dniach. Amerykanie rozbudowują swoje portfolio modelowe także o nowego, przeprojektowanego HomePoda. To bez dwóch zdań świetny głośnik o sporych możliwościach. Na polskim rynku jednak będzie odczuwalnie „wykastrowany”.

Co nowego w HomePodzie?

Nowy HomePod pod względem designu nie odbiega zbytnio od tego, co miał nam do zaoferowania wycofany z rynku dwa lata temu poprzednik. Mamy tu więc podświetlaną powierzchnię dotykową oraz wykończenie z wysokiej klasy materiału. Dużo dzieje się także pod obudową. Producent zapewnia tutaj czterocalowy głośnik niskotonowy, pięć głośników wysokotonowych i cztery mikrofony. Za przetwarzanie dźwięku odpowiada procesor S7 oraz układ U1. Koncern z Cupertino zapowiada, że nowy HomePod podniesie mocno poprzeczkę dla wszystkich konkurencyjnych urządzeń pod względem jakości odtwarzanego dźwięku.

Nowość od Apple serwuje nam ponadto obsługę dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i wsparcie dla nowego standardu Matter dla HomeKit. Na plus czujniki temperatury oraz wilgotności powietrza. Mają być one pomagać w ustawieniach automatyzacji dla Smart Home. W kolejce do wprowadzenia w niedalekiej przyszłości jest także funkcja rozpoznawania dźwięku. Apple ma obecnie pracować nad jej dopracowaniem. Jest i wsparcie dla Siri. Warto jednak pamiętać, że na polskim rynku nie mamy wsparcia dla wirtualnej asystentki w naszym języku. Przez to możliwość korzystania z niej jest bardzo ograniczona. To największy mankament nowego HomePoda z punktu widzenia polskiego użytkownika.

Czytaj też: Skarga na Apple do Unii Europejskiej

Cena nowego HomePoda to 299 dolarów. W polskiej witrynie Apple urządzenie nie jest w tej chwili dostępne. Niewykluczone jednak, że trafi do sprzedaży w naszym kraju w pewnej perspektywie czasu.

Grafika tytułowa: Apple