Oto odświeżone A-klasa i B-klasa od Mercedesa!

Mercedes to jeden z najważniejszych producentów samochodów klasy Premium, który doskonale wie, jak projektować ponadczasowe modele będące uosobieniem kunsztu i dobrego gustu. Koncern ze Stuttgartu odświeża właśnie dwa bardzo ważne propozycje ze swojej oferty. Oto A-klasa i B-klasa po zmianach stylistycznych!

fot. Mercedes-Benz

Sporo nowości – niekoniecznie na zewnątrz!

Najbardziej opłacalne w zakupie, kompaktowe modele Mercedesa doczekały się właśnie kuracji odmładzającej. Na pierwszy rzut oka, na zewnątrz trudno będzie dostrzec zmiany tym osobom, które nie są oddanymi fanami niemieckiej marki. Podpowiadamy – zmiany zostały wdrożone w przypadku zderzaków, lamp i grilli. Są one jednak bardzo subtelne.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wnętrz owych samochodów. W niektórych wersjach dostępna będzie teraz kierownica obszyta skórą Nappa. Poza tym w nowych A- i B-klasach Mercedes postawi na wygodniejsze fotele oraz na kamerę cofania już w podstawowych wersjach. Warto wspomnieć też o nowych kolorach dla wykończeń wnętrz.

fot. Mercedes-Benz

Czytaj też: Lamborghini Urus S oficjalnie!

Pod maską drobne, aczkolwiek odczuwalne zmiany. Docenią je szczególnie osoby zainteresowane hybrydami plug-in. Zarówno A-klasa, jak i B-klasa w takich wariantach będą miały do dyspozycji o 7 KM więcej i będą się szybciej ładować (ładowanie prądem DC wzrosło do 22 kW). Wskutek takich poprawek technicznych ładowanie samochodu od 10 do 80% potrwa około 25 minut. Kilku zmian doczekały się jednostki benzynowe. Zostanie w ich przypadku wprowadzona miękka hybryda. Otrzymają też do dyspozycji nowe skrzynie automatyczne – siedmio- oraz ośmiobiegowe.

Grafika tytułowa: Mercedes-Benz