Nowy Android Auto będzie hitem?

Google zapowiedziało nową wersję interfejsu Android Auto już jakiś czas temu. Interfejs wyświetlany na ekranie inforozrywki w naszych samochodach ma być jeszcze bardziej nowoczesny i przejrzysty – a co za tym idzie – bardziej intuicyjny w obsłudze. Czy dzięki temu rozwiązanie od Google zdeklasuje Apple CarPlay?

Android Auto lepszy od Apple CarPlay?

Nowy interfejs Android Auto to wyraźne nawiązania do systemu dla urządzeń mobilnych. Mamy więc tu obłe krawędzie charakterystyczne dla Androida 12. To przyjemne dla oka i intuicyjne rozwiązanie. Dzięki niemu nawet laicy nie odnotują problemów z obsługą systemu multimedialnego w samochodzie. Google deklaruje, że nowa wersja interfejsu sprawnie dostosuje się do rozmiaru ekranu w naszym aucie i wyświetli treści w taki sposób, by były jak najbardziej wygodne w obsłudze.

Na załączonym materiale wideo widzimy Android Auto z uruchomioną nawigacją. Podczas pracy w tym trybie ekran może być podzielony na trzy części. Na największej z nich wyświetlany będzie przebieg trasy i wskazówki dotyczące dojazdu do wybranego przez nas punktu. Z kolei na dwóch mniejszych mogą być wyświetlane na przykład widżety odtwarzacza muzyki, zegara czy połączeń. Schludnie, prawda?

Czytaj też: iPhone 15 Ultra już w przyszłym roku?

Na Reddicie pojawiają się pierwsze relacje osób, którym udało się skorzystać z nowego interfejsu Android Auto. Jest on bardzo chwalony za przejrzystość i ergonomię. Google w tej kwestii faktycznie miało dotrzymać słowa. Oczywiście na globalne wdrożenie rozwiązania jeszcze poczekamy – wpierw testy.