FIFA 23 już jest!

FIFA 23 to kolejna część znanej serii gier traktujących o piłce nożnej. Produkcja właśnie zalicza swój debiut na rynku oraz w sklepach z grami. Tego, że produkcja zrobi furorę na miarę poprzednich części spodziewa się raczej każdy. Co nowego słychać w najnowszej odsłonie „kopanej” od EA?

Ciekawe nowości w serii FIFA!

Od przyszłorocznej edycji gra piłkarska od EA sprzedawana będzie pod zmienioną nazwa – EA SPORTS FC. Wynika to z braku porozumienia z organizacją FIFA w kwestii przedłużenia praw do korzystania z jej marki. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zażyczyła sobie bowiem niebotyczną kwotę za taką „usługę”.

Tegoroczna odsłona gry – FIFA 23 – poza zaktualizowanymi składami wszystkich wiodących drużyn przynosi nam jeszcze pewne zmiany w przypadku mechaniki rozgrywki. Nie wywrócą one zabawy do góry nogami, jednak dla starych „wyjadaczy” serii mogą okazać się dość istotne.

Ulepszona zostanie technologia HyperMotion. Ponadto do gry trafią rozgrywki FIFA World Cup Qatar 2022™ oraz FIFA Women’s World Cup Australia and New Zealand 2023™. Do gry po raz pierwszy trafią także ligi kobiecie – Barclays FA Women’s Super League i Division 1 Arkema. Wsparcia doczeka się także crossplay, a więc możliwość prowadzenia rozgrywki międzyplatformowej.

Czytaj też: The Last of Us – trailer zaostrza apetyty!

Gra dostępna jest dla następujących platform – PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz komputerów osobistych. Ceny poszczególnych edycji – w zależności od sprzętu, na którym będziemy grać – wahają się w granicach od 299 do 449 złotych.

Grafika tytułowa: EA