Nowości zmierzają do Androida 13

Android 13 jest już z nami od niemal pół roku. To, że oprogramowanie zaliczyło oficjalny debiut nie oznacza, że koncern z Mountain View nie może wprowadzać do niego ciekawych, praktycznych rozwiązań. Te są podobno testowane i mają zostać wdrożone w niedalekiej przyszłości. Co warto wiedzieć na ich temat?

Praktyczne rozwiązania w drodze?

Android 13 ma być systemem, który bardzo skrupulatnie dostosujemy do naszych oczekiwań. Google ma rzekomo pracować nad autorskim rozwiązaniem umożliwiającym generowanie ikon wspierających Material You, nawet jeśli dana aplikacja natywnie tego nie obsługuje. Oznacza to, że interfejs prezentowany na ekranach naszych smartfonów i tabletów najprawdopodobniej będzie jeszcze bardziej spójny.

Kolejne zmiany związane są z funkcją eSIM. Według najnowszych doniesień Android 13 ma zaoferować rozwiązanie pozwalające na przenoszenie kart eSIM pomiędzy smartfonami. To bardzo praktyczna potencjalna nowość, która może przydać się wtedy, gdy – na przykład – zmieniamy smartfona na nowy model. Takie przesyłanie eSIM między urządzeniami jest dostępna już chociażby w przypadku sprzętu od Apple.

Zmiany mają zostać wdrożone również w przypadku funkcji nagrywania ekranu. Google ma pozwolić na rejestrowanie obrazu w przypadku konkretnej aplikacji. To rozwiązanie będzie przydatne, jeśli często przygotowujemy jakieś materiały wideo np. z rozgrywki w przypadku gier mobilnych.

Czytaj też: Wydarzenie Galaxy Unpacked już oficjalnie!

Nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jaki sposób wymienione nowości miałyby trafić do Androida 13. Koncern z Mountain View musi wpierw przeprowadzić żmudne beta testy mające na celu wyeliminowanie w ich przypadku wszystkich niedoskonałości. Gdy tylko w owej kwestii będzie coś wiadomo – poinformujemy Was.

Grafika tytułowa: Google