Nowości w OneDrive na 15 urodziny!

OneDrive to usługa chmurowa Microsoftu, która cieszy się sporą popularnością. Osobiście także z niej korzystam jako abonent Microsoft 365. Aplikacja kliencka OneDrive dostępna jest praktycznie dla wszystkich naszych urządzeń. Z okazji 15 urodzin chmury Microsoft wprowadzi w niej kilka istotnych zmian!

Oto rocznicowe nowości OneDrive!

Przede wszystkim zmian doczeka się interfejs desktopowy usługi. Zostanie on w większym stopniu zintegrowany z aplikacjami Microsoft 365 pod względem wizualnym. Taka decyzja została podjęta z tego względu, by ułatwić obsługę OneDrive w przeglądarce nawet totalnym laikom. Interfejs jest teraz bardzo przejrzysty. Można w nim zauważyć nawiązania stylistyczne chociażby do Office Mobile czy do webowej wersji Office Online.

Warto wspomnieć, że na stronie głównej usługi, w miejsce zakładki Moje Pliki będzie wyświetlała się sekcja Ostatnie. Pojawiła się także opcja filtrowania plików według typów: Word, Excel, PowerPoint czy też PDF. Ciekawie zapowiada się funkcja Zadania. To specjalna zakładka, która wyświetli komentarze, wzmianki, zmiany i przypisane zadania w udostępnionych dokumentach. Ponadto do dyspozycji otrzymamy sekcję Szybki Dostęp umożliwiającą przypinanie ważnych dla nas folderów i plików. Społecznościową nowością będzie natomiast funkcja Stories umożliwiająca łatwe dzielenie się zdjęciami w OneDrive.

Czytaj też: Apple zakłada rekordową sprzedaż iPhone’a 14!

Póki co aktualizacja jest udostępniana na wybranych rynkach. Sprawdzałem – nie trafiła jeszcze na moje urządzenie. Mam nadzieję, że dane będzie mi ją sprawdzić już na dniach. Nowości zapowiadają się naprawdę ciekawie – oby dobrze służyły nam na co dzień.

Grafika tytułowa: Microsoft